Modernizacja centralnej sterylizatorni w Szpitalu Powiatowym. Jest tam nowy sprzęt

Modernizacja centralnej sterylizatorni w Szpitalu Powiatowym. Jest tam nowy sprzęt

8 czerwca 2022, godz. 9:44
źródło inf. SPZOZ Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu odbyło się otwarcie zmodernizowanej centralnej sterylizatorni. Modernizacja ma wpłynąć przede wszystkim na poprawę jakości świadczonych usług medycznych. W szpitalu pojawiły się również nowe urządzenia. 

Sprzęt, o którym mowa został dostarczony, zamontowany i uruchomiony w ramach umowy z firmą Znamed – informuje szpital. Jest to:

  • Sterylizator parowy przelotowy – 2 szt.
  • Myjnia - dezynfektor - 1 szt.
  • Sprężarka powietrza - 1 szt.
  • Stacja uzdatniania wody - 1 szt.

W ramach umowy zostały również wykonane niezbędne prace modernizacyjne w celu utworzenia w pomieszczeniach centralnej sterylizatorni wymaganych 3 stref:

  • Brudnej – gdzie odbywa się przyjmowanie materiału, jego segregacja, mycie i dezynfekcja
  • Czystej – gdzie odbywa się pakietowanie materiału, załadowanie sterylizatorów
  • Sterylnej – gdzie odbywa się rozładowanie sterylizatorów, magazynowanie materiału i jego ekspedycja

Modernizacja Centralnej Sterylizatorni wpłynie przede wszystkim znacząco na poprawę jakości świadczonych usług medycznych. Poprzez zapobieganie powikłań związanych z wykonywaniem procedur inwazyjnych w szpitalu co bezpośrednio przełoży się na skrócenie czasu pobytu pacjentów w naszej placówce leczniczej i zmniejszenie kosztów leczenia. Zakup nowoczesnego sprzętu do Centralnej Sterylizacji usprawni cały proces przygotowania sprzętu wielorazowego użytku skracając czas procesu dekontaminacji. Zmniejszając bezpośrednie koszty przeznaczone na mycie i dezynfekcję narzędzi – czytamy na stronie Szpitala Powiatowego. 

Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 450 840 zł, a także dzięki pomocy finansowej udzielonej Szpitalowi przez Powiat Lubliniecki w kwocie 206 710 zł. W zakupie wyposażenia pomogła również fundacja „Tutaj Przyszłość”, dzięki której został zakupiony regał ze stali nierdzewnej za kwotę 1697,40 zł.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu