MOPS Lubliniec: Opieka na odległość – nowy projekt dla seniorów

MOPS Lubliniec: Opieka na odległość – nowy projekt dla seniorów

15 czerwca 2022, godz. 14:27
inf. pras. MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu przystąpił do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniora” – Moduł II, na który otrzymał dofinansowanie w kwocie 129 000,00 zł. Celem realizacji Programu jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość|”.

W ramach realizacji w/w Programu możliwe będzie wsparcie mieszkańców Lublińca w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu. Wsparcie polegać będzie na sfinansowaniu zakupu oraz kosztów użytkowania tzw. „opasek bezpieczeństwa” wyposażonych między innymi w następujące funkcje: przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, detektor upadku, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja). Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z usługą operatora pomocy – w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. 

nadesłane: MOPS Lubliniec

Osoby zainteresowane z gminy Lubliniec są proszone o kontakt z koordynatorem Programu w Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora”, tel. 34/ 351-17-40  od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu