Lubliniec na znaczku pocztowym z okazji 750-lecia Miasta

Lubliniec na znaczku pocztowym z okazji 750-lecia Miasta

20 czerwca 2022, godz. 7:50
fot. Andrzej Gawron Poseł na Sejm RP / Facebook
Udostępnij: Kopiuj link

750-lecie Lublińca zostało uczczone również przez Pocztę Polską. W piątek 17 czerwca, w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublińcu, odbyła się prezentacja znaczka pocztowego poświęconego Lublińcowi. Wydano go w nakładzie 5 mln.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki inicjatywie Andrzeja Gawrona – posła Ziemi Lublinieckiej  oraz posłanki do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej.

Znaczek pocztowy, musi w bardzo oszczędnej formie zawierać maksimum treści – w mojej ocenie udało się to grafikom z Poczty. Jest tam nasza Edytka i Kościół Świętego Mikołaja. Mam nadzieję, że znaczek przyczyni się do zwiększenia wiedzy o naszym pięknym mieście, w którym od 750-lat lubi nam się być (a wszystko zaczęło się od Władysława I Opolskiego, który lubił tu być jako pierwszy.) - napisał poseł Andrzej Gawron.

Poczta Polska wydaje również również kopertę FDC, przedstawiającą fotografię zamku w Lublińcu. Zarówno zdjęcia na znaczku, kopercie i oficjalnym folderze są autorstwa Daniela Dmitriewa. Znaczek (na podstawie tych właśnie zdjęć) został z kolei zaprojektowany przez Andrzeja Gosika - malarza, artystę, grafika współpracującego z Pocztą Polską.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu