Uczestniczki warsztatów z szydełkowania stworzyły napis „750”

Uczestniczki warsztatów szydełkowania stworzyły napis „750”

21 czerwca 2022, godz. 9:02
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Szydełkomaniacy to warsztaty dla wszystkich, którym bliskie sercu jest dzierganie. Z okazji jubileuszu 750-lecia Lublińca uczestnicy stworzyli unikatowy napis. 

Projekt dziergania napisu na 750-lecie Lublińca miał swój początek 14 kwietnia. Osoby, które chciały się w niego zaangażować, otrzymały od Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu paczki z niezbędnymi materiałami do wykonania zadania. Następnie każda z nich w zaciszu swojego domu dziergała niewielkie kwadraty, które w efekcie końcowym zostały połączone i utworzyły kolorowy napis „750”.

Napis zaprezentowano 17 czerwca w Galerii pod Glinianym Aniołem. Było to ostatnie w tym sezonie spotkanie Szydełkomaniaków, a także okazja do świętowania Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych. Na spotkanie zaproszono również lokalne specjalistki w dziedzinie szydełkowania: Ilonę Parys-Małczak, która prowadzi grupę „Moje Misiowe robótki” oraz Annę Wysłuchę. 

Panią Ilonę pasją do robótek ręcznych zaraziła babcia. Do swojej pracy wykorzystuje stare swetry, dzięki czemu daje im nowe życie. Ania znana jest z warsztatów Szydełkomaniacy i swojego profilu na Facebooku: „Ania Szydełkomania”, gdzie dzieli się swoimi pomysłami i twórczością. Podczas spotkania każda z nich opowiedziała o swojej przygodzie z szydełkowaniem. Był to czas wspólnego dziergania, inspirowania się i podsumowania tegorocznego sezonu warsztatów Szydełkomaniacy.
 

Galeria: Napis 750 na warsztatach szydełkowania

nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu