Uczniowie z Zespołu Szkół im. Św. Edyty Stein najlepsi w konkursie meteorologicznym

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Św. Edyty Stein najlepsi w prognozowaniu pogody

22 czerwca 2022, godz. 7:32
inf. nadesłane, graf. IMGW
Udostępnij: Kopiuj link

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Św. Edyty Stein mogą pochwalić się wielkim sukcesem. Dotarli do samego szczytu ogólnopolskiego konkursu IMGW „Jedna Planeta” pokonując 1111 drużyn z całego kraju i  zdobywając dla szkoły 50 tysięcy złotych. Uczniowie zajęli cztery pierwsze miejsca w prognozowaniu pogody.

Uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele szkoły w miesiącu kwietniu raportowali w specjalnej aplikacji informacje o pogodzie miejsca, w którym przebywali w danym momencie. Na podstawie ilości tych danych oraz wejść na stronę aplikacji, Szkoła im. św. Edyty Stein została wytypowana do grona 20 najlepszych. 

Do trzeciego etapu konkursu, nauczycielka geografii p. dr Aleksandra Wawroś wybrała 5 uczniów, którzy w okresie od 16 maja do 10 czerwca prognozowali pogodę dla stacji IMGW w Częstochowie (położonej tuż obok Jasnej Góry). Uczniowie musieli określić z dokładnością do 0,5 oC temperaturę najniższą dla nocy, najwyższą w ciągu dnia oraz przewidzieć, czy będzie opad lub nie. W tym prognozowaniu cenną radą i pomocą służyła p. Maria Banduch. 

Czterech uczniów z wybranej piątki zajęło najwyższe miejsca w prognozowaniu, zdobywając tym samym tytuł Meteorologa Przyszłości i Ambasadora IMGW oraz cenne nagrody rzeczowe.  

  • Oskar Wręczycki – 1 miejsce, 
  • Klaudia Pisarska – 2 miejsce, 
  • Anna Postrach – 3 miejsce,
  • Hanna Latosi – 4 miejsce. 
  • Piątym uczniem był Tomasz Koza. 

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom! Pełne wyniki można znaleźć na stronie konkursu: 

https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta/#konkurs 
.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu