Omegame prenatal – zdrowie w formie kapsułek

Omegame prenatal – zdrowie w formie kapsułek

24 czerwca 2022, godz. 13:33
fot. pexels.com
Udostępnij: Kopiuj link

Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, nie wystarczy zwykła dieta. Oprócz niej warto postawić również na suplementy, uzupełniające ją o wszystkie niezbędne tłuszcze, witaminy, minerały oraz mikroelementy, jakich nie dostarczamy organizmowi w pożywieniu. Omegame prenatal to właśnie suplement, którym możemy zapewnić sobie odpowiednią ilość kwasu DHA. Zalecany jest on szczególnie kobietom w ciąży oraz karmiącym. Dlaczego? Na co ma wpływ?

Omegame prenatal – kwas tłuszczowe i witamina w wygodnej formie

Zacznijmy od tego, że jedna kapsułka Omegame prenatal to przede wszystkim 700 mg kwasu tłuszczowego DHA. Jest on niezbędny dla prawidłowej pracy mózgu oraz narządu wzroku. Jeśli spożywa go kobieta w ciąży lub karmiąca, wpływa to w bardzo korzystny sposób nie tylko na nią, ale również na rozwój mózgu płodu oraz niemowlaka.

Ponadto w kapsułce znajduje się 100 mg kwasu EPA - jest on z kolei odpowiedzialny za wspomaganie pracy serca – a także aż 2000 IU witaminy D3, która zwiększa wchłanianie wapnia oraz fosforanów. Witamina D3 wywiera również bardzo pozytywny wpływ na tworzenie oraz mineralizację kości. Ponadto ma korzystny wpływ na samopoczucie kobiety po porodzie. A na tym nie koniec - te trzy składniki wzmacniają układ odpornościowy. 

Jednym zdaniem podsumowując - Omegame prenatal to potężna dawka zdrowia w skoncentrowanej formie. Medycyna zaleca, aby spożywać po 250 mg DHA i EPA codziennie. Skąd je brać? W naturze te kwasy tłuszczowe występują w tłustych rybach, algach morskich oraz oleju z kryla. Niestety, w Polsce raczej nie jada się ich na co dzień, ale dzięki suplementacji można zapewnić sobie ich odpowiednie ilości.

Czy Omegame prenatal jest dla każdego?

Podobnie jak w przypadku innych suplementów oraz różnego rodzaju leków, także Omega prenatal ma swoje ograniczenia. Po suplement nie powinny sięgać osoby mające nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników, a także po 75. roku życia. W przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących zalecana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, ponieważ w niektórych przypadkach suplementacja może być niewskazana.

Kapsułki Omegame prenantal to opakowanie zawierające 60 sztuk – powinno się spożywać po jednej dziennie od momentu otwarcia opakowania. Ich zaletą jest to, że nie mają zapachu kojarzącego się z olejem z ryb. Specjalnie opracowany kształt ułatwia połykanie.

Jeśli interesuje Cię ten suplement, koniecznie zajrzyj na stronę drogeriadrzdrowie.pl, gdzie dostaniesz go w bardzo korzystnej cenie. Jakie? Zobacz już dzisiaj!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu