Międzynarodowy wyścig kolarski przejedzie ulicami powiatu lublinieckiego

Międzynarodowy wyścig kolarski przejedzie ulicami powiatu lublinieckiego

28 czerwca 2022, godz. 7:53
plakat: materiały prasowe organizatora [wyscig.com.pl]
Udostępnij: Kopiuj link

W środę 29 czerwca rozpocznie się 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności" i Olimpijczyków. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami m.in na terenie gminy Woźniki, ponieważ właśnie tam przejadą kolarze. 

Podczas rywalizacji, 150 kolarzy przejedzie pięć etapów w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim. Na terenie powiatu lublinieckiego kolarze spodziewani są w środę 29.06 w godzinach 17.30 - 18.05. Peleton wjedzie do Sośnicy drogą nr 908 z kierunku Miasteczka Śląskiego. Następnie kolarze pojadą w kierunku Woźnik drogą nr 789 i po przejechaniu przez miejscowość Woźniki kierować się będą w stronę powiatu myszkowskiego. W związku z przejazdem peletonu będą występować utrudnienia w ruchu na terenie gminy Woźniki, na ulicach Asfaltowej, Dworcowej, Koziegłowskiej – informuje KPP Lubliniec.

Wyścig będzie się odbywał przy czasowo zamkniętym ruchu kołowym. Na czas przejazdu peletonu przejazd kierowców poruszających się drogami, gdzie przewidywany jest wyścig, będzie się odbywał wyznaczonymi objazdami i będzie regulowany przez służby zabezpieczające – dodaje policja. 

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to etapowy wyścig kolarski od 1990 roku rozgrywany na przełomie czerwca i lipca, z wyjątkiem roku 2020, w którym przez pandemię termin został przełożony na wrzesień. Wyścig jest zaliczany do kontynentalnego cyklu UCI Europe Tour. Posiada kategorię UCI 2.2. Startują w nim ekipy polskie oraz z zagranicy. Od 32 lat organizatorem wyścigu jest Region Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność”. Impreza organizowana jest we współpracy z miastami, przez które prowadzi trasa wyścigu – czytamy na stronie organizatora.

Poniżej zamieszczamy trasę drugiego etapu wyścigu:

źródło: materiały prasowe organizatora [wyscig.com.pl]
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu