Termomodernizacja budynków w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Herbach

Termomodernizacja budynków w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Herbach

29 czerwca 2022, godz. 7:54
zdj. ilustracyjne (budynek Starostwa)
Udostępnij: Kopiuj link

Zarząd Powiatu Lublinieckiego podpisał 27 czerwca z Zarządem Województwa Śląskiego umowę dofinansowania projektu pn.: „Termomodernizacja budynków w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Herbach” – informuje Starostwo Powiatowe. 

Dofinansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 1 440 000,00 zł, natomiast wartość dofinansowania to 1 145 592,21 zł. Termin zakończenia projektu: 30.06.2023 r.

Zadanie dotyczy termomodernizacji wraz z wymianą instalacji c.o. i budową kotłowni gazowej w 3 obiektach w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Herbach (budynek szkolny, budynek mieszkalny, internat mały). Głównym celem projektu jest wzrost efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Powiecie Lublinieckim oraz poprawa jakości powietrza poprzez termomodernizację budynków oraz ograniczenie emisji do atmosfery zanieczyszczeń w postaci CO2 i pyłów – czytamy na stronie Starostwa. 

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu