Otwarcie Biura Spółki SIM Śląsk Północ sp. z o.o. w Lublińcu

Otwarcie Biura Spółki SIM Śląsk Północ sp. z o.o. w Lublińcu

30 czerwca 2022, godz. 10:34
źródło: UM Lubliniec, gov.pl, fot. UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

We wtorek 28 czerwca w godzinach popołudniowych odbyło się uroczyste otwarcie Biura Spółki SIM Śląsk Północ sp. z o.o. w Lublińcu.

Spółka realizująca społeczne inicjatywy mieszkaniowe powstała z udziałem 13 miast i gmin oraz Krajowego Zasobu Nieruchomości. Z powiatu lublinieckiego do Spółki przystąpiło Miasto Lubliniec, Miasto i Gmina Woźniki, Gmina Kochanowice oraz Gmina Pawonków.

Biuro Spółki SIM Śląsk Północ mieści się w Lublińcu przy ul. Pasiecznej 2. Uroczystego otwarcia siedziby Spółki dokonali Prezes Zarządu SIM Śląsk Północ p. Agnieszka Związek oraz Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości p. Arkadiusz Urban. W uroczystości uczestniczył również Poseł na Sejm RP p. Andrzej Gawron oraz przedstawiciele miast i gmin udziałowców spółki.

Jak powiedziała p. Agnieszka Związek, zakończony został etap organizacji spółki a teraz przyszedł czas na budowanie mieszkań.

Mamy nadzieję, że budowa mieszkań w Lublińcu przy ul. Wilniewczyca rozpocznie się już w przyszłym roku – pisze na swojej stronie Urząd Miejski w Lublińcu. 

Społeczna inicjatywa mieszkaniowa, czyli SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Są przeznaczone dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

Celem Miasta Lubliniec jest wybudowanie 60 mieszkań w ramach społecznych inicjatyw mieszkaniowych.

Komentarze

P
Piotr 1 lipca 2022, godz. 6:43
Zgłoś
C

A celem pozostałych gmin jest co w takim razie? Bo tylko Lubliniec i Lubliniec...

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu