Zamrażarki gastronomiczne, w które warto zainwestować

Zamrażarki gastronomiczne, w które warto zainwestować

1 lipca 2022, godz. 13:07
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

W zdecydowanej większości różnego rodzaju obiektów gastronomicznych mrożenie jest na porządku dziennym. Czynność tę możemy nazwać jedną z najbardziej popularnych sposobów na konserwowanie żywności. Ponadto istotne jest również to, że ze względu na specyficzne wymagania branży gastronomicznej, zamrażarki gastronomiczne muszą posiadać odpowiednie parametry i wyróżniać się pewnymi kwestiami. Tego typu rozwiązania dbają nie tylko o to, by zapobiegać szybkiemu psuciu się żywności, ale posiadają takie ustawienia, które pozwalają na zachowanie wartości odżywczych danych produktów i składników, a nawet dbają o zachowanie ich smaku. Jakie zamrażarki gastronomiczne powinny znaleźć się w naszych lokalach? Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów? 

Najczęstsze rozwiązania spotykane w restauracjach, czyli zamrażarki gastronomiczne skrzyniowe

Zamrażarki gastronomiczne skrzyniowe cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoją uniwersalność i swoje rozmiary. Wyróżniają się one brakiem półek i przegródek, co sprawia, że naprawdę możemy cieszyć się swoją pojemnością tego typu rozwiązań, a jak wiadomo, w lokalach gastronomicznych, restauracja, hotelach, stołówkach, w różnych obiektach zbiorowego żywienia, miejsca do przechowywania zazwyczaj potrzeba dużo. Dodatkową zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość przechowywania zróżnicowanych produktów, które mogą mieć nawet nietypowe kształty. Zamrażarki gastronomiczne skrzyniowe mają po prostu kształt skrzyni i otwierane są z góry, dzięki czemu z powodzeniem uda się je wypełnić aż po brzegi.

Kiedy przydatne będą zamrażarki gastronomiczne?

Warto wiedzieć o tym, że zamrażarki gastronomiczne sprawdzą się w przypadku mnożenia wielu produktów. Z powodzeniem możemy przechowywać w nich mięsa, ryby, warzywa i owoce. W gastronomii jest to również Ważne, że jeżeli na wyposażeniu posiadamy odpowiednie zamrażarki gastronomiczne, będziemy mogli również ograniczyć częstotliwość zrobienia zakupów, gdyż przechowywane w ten sposób produkty na długi czas zachowają swoją świeżość oraz jakość. Istotne jest również to, że konstrukcja zamrażarki gastronomicznej, którą już wymieniliśmy, sprawia, że użytkowanie tego typu sprzętu jest niezwykle wygodne. Ponadto w lokalu gastronomicznym liczy się przestrzeń, a dzięki temu, że nie mamy tutaj otwieranych drzwiczek, nie musimy obawiać się pewnych ograniczeń. Zamrażarki gastronomiczne Ponadto posiadają wiele przydatnych funkcji, gdyż możemy wybierać rozwiązania wyposażone w odpowiedni wyświetlacz temperatury, a także przydatny wskaźnik dotyczący jej wzrostu oraz spadku. Niektóre modele oferują nam także możliwość zamykania na klucz.

Warto wiedzieć o tym, że zamrażarki gastronomiczne są dostępne w różnych modelach, dlatego też z pewnością uda nam się wybrać rozwiązanie w pełni dostosowane do naszych potrzeb. Możemy zdecydować się również na to, by na wyposażeniu naszego lokalu gastronomicznego znalazły się zamrażarki gastronomiczne, które zostały wyposażone w płaską lub wypukłą szybę, dzięki czemu jeszcze łatwiejsze będzie zidentyfikowanie konkretnych produktów, zanim podniesiemy otwierane do góry drzwiczki. Jeżeli jednak takie rozwiązanie nie do końca nam odpowiada, możemy wybrać zamrażarki gastronomiczne ze stalową lub aluminiową pokrywą.

Istotne jest także to, by zwrócić uwagę podczas zakupów na to, jakiej klasy energetycznej urządzenie nas interesuje. Niemniej jednak jesteśmy przekonani, że znalezienie odpowiedniego rozwiązania w atrakcyjnej cenie nie będzie problematyczne. Przyjmuje się, że zamrażarki gastronomiczne oferują roczne zużycie prądu około 200-300 kWh, ale oczywiście wszystko zależy od pojemności konkretnego rozwiązania. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że mniej kosztowny w utrzymaniu oraz również podczas zakupów okażą się mniejsze zamrażarki gastronomiczne.

Podsumowanie

Oczywiście zamrażarki gastronomiczne są niezwykle popularne, ale w gastronomii dużym zainteresowaniem cieszą się także chłodziarko-zamrażarki szokowe. Urządzenie to może z powodzeniem zamrozić spore ilości produktów spożywczych w krótkim czasie, dlatego też wykorzystuje się je do maksymalnie szybkiego schładzania lub mnożenia konkretnych potraw zaraz po ich przyrządzeniu. Rzecz jasna to, jakie rozwiązanie wybierzemy do naszego lokalu gastronomicznego, zostaje całkowicie uzależnione od jego profilu i oczekiwań naszych klientów.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu