Lubliniecka Retro Giełda już w najbliższą sobotę

Lubliniecka Retro Giełda już w najbliższą sobotę

5 lipca 2022, godz. 8:43
foto. arch. lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Zbliża się druga sobota miesiąca, a to oznacza, że na lubliniecki rynek zawita Retro Giełda. Odbędzie się 9 lipca w godz. 8.00-13.00. Jednocześnie, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ścieżka Marzeń – współorganizatorem lublinieckiej giełdy staroci, przygotowaliśmy zbiór najważniejszych i podstawowych informacji.

Rynek Miejski w Lublińcu to miejsce, które zaprasza do aktywności w szerokim zakresie. Stało się tak za sprawą uruchomienia przez Miasto Lubliniec Miejskiego Projektu Streetworkingowego „Lubliniec Miasto Dobrych Emocji”. Pomysłodawczynią i główną koordynatorką działań była Anna Jonczyk-Drzymała, zastępca Burmistrza Miasta Lubliniec. Zaktywizowała ona do działań na rzecz profilaktyki uzależnień wiele podmiotów – instytucji, organizacji pozarządowych, artystów i rękodzielników indywidualnych. Ciekawą formą działania było zorganizowanie giełdy staroci, która wkrótce otrzymała swoją nazwę Lubliniecka Retro Giełda. 

Współorganizacji podjęło się Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń. Pierwsza odsłona giełdy we wrześniu 2019 r. okazała się sporym sukcesem – swoje stoiska rozstawiło około 50 wystawców. Od tej pory giełda ma swój stały termin, jest to druga sobota miesiąca w godzinach 8.00-13.00. 

Podczas giełdy sprzedawane są tak zwane „starocie” oraz rękodzieło. Głównie swoje zbiory wystawiają sprzedawcy z Częstochowy, Katowic, Lublińca, Tarnowskich Gór, Bytomia, Chorzowa, ale przyjeżdżają także z bardziej odległych miast, na przykład z Warszawy. Wszelkich informacji na temat giełdy udziela stowarzyszenie pod numerem telefonu 662 071 396. Lubliniec jest miastem otwartym i stale rozwijającym się, dlatego wystawcy wracają i czują się tutaj dobrze. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu