Galeria pod Glinianym Aniołem zaprasza w wakacje

Galeria pod Glinianym Aniołem zaprasza w wakacje

6 lipca 2022, godz. 9:34
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Kilka chwil odprężenia z mrożoną kawą na tarasie, niespodzianki muzyczne i warsztaty dla seniorów – Galeria pod Glinianym Aniołem  to miejsce, które warto odwiedzić letnią porą.

Taras

W letnie, upalne dni przystanek w Galerii pod Glinianym Aniołem może przynieść niebywałe wytchnienie. Na tarasie czekają wygodne fotele wśród kwiatów, a białe żagle powiewające na wietrze dają upragniony cień. W ofercie kawiarni są lody i zimne napoje. Letnim hitem jest kawa mrożona z lodami i bita śmietaną, oferowana również w wersji na wynos oraz kawa Dalgona składająca się z mleka i kremowej, kawowej pianki na górze. Smakosze słodkości z pewnością zachwycą się pysznymi goframi i szarlotką z lodami.  Na miłośników sztuki i nietuzinkowych upominków czekają piękne zestawy porcelanowe, wyjątkowe chusty z malarskim motywem Gustava Klimta oraz ręcznie robiona biżuteria. 

Warsztaty

Galeria pod Glinianym Aniołem słynie z warsztatów dla seniorów „Kreatywni 60+”. Również latem przygotowano dla nich twórcze zajęcia pod hasłem „Plener malarski”, które odbywać się będą od 26 do 28 lipca na skwerze im. gen. Wł. Sikorskiego, przed Miejskim Domem Kultury. To idealna propozycja na lato, która z jednej strony pozwala uczestnikom się rozwijać, a z drugiej zapewnia odprężenie na łonie natury. Warsztaty są bezpłatne, a organizator zapewnia materiały.

Ciekawe wydarzenia

Odwiedzając Galerię pod Glinianym Aniołem, można trafić w sam środek ciekawych wydarzeń. Tego właśnie doświadczyła pani Katarzyna Serafin, której popołudniowy odpoczynek umiliła próba zespołu „Za młodzi na sen”. Z tej okazji stworzyła wiersz, z którym podzieliła się z pracownikami Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

Przed letnim żarem w Galerii się ukryłam,
Pod skrzydłami Glinianego Anioła się skryłam,
By pijąc anielsko smaczną kawę mrożoną,
Choć na chwilę odprężyć głowę umęczoną.
Jakże mile minęło to popołudnie,
Gdyż „Za młodzi na sen” śpiewali tak cudnie,
Trafiłam bowiem na próbę chóru przypadkiem,
Nasłuchując ich radosnego śpiewu ukradkiem!
„Za młodzi na sen” prawdę śpiewają,
Że serca młode w piersi wciąż mają!
Nogi rwą się do tańcowania,
W rytm ich cudnego śpiewania.

Zespół ,,Za młodzi na sen" powstał w 2014 r. przy lublinieckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Obecnie działa pod skrzydłami Stowarzyszenia „Złote Lata”. Dyrygentką zespołu jest Stefania Biela, a członkami lublinieccy seniorzy - miłośnicy śpiewu i dobrych emocji. Zespół przygotowuje się obecnie do występu na dożynkach, które odbędą się  28 sierpnia w Kochanowicach. 

„Tworząc zespół „Za młodzi na sen”, pragnęliśmy przyczynić się do umocnienia pozytywnego wizerunku seniorów. Sprawić, by ich działalność była radością zarówno dla wykonawców, jak i dla słuchaczy – napisała Stefania Biela. - W poszukiwaniu dobrego miejsca w upalne, letnie popołudnie trafiliśmy na taras Galerii pod Glinianym Aniołem. We wtorek 5 lipca o godz. 17.00 odbyła się kolejna, otwarta próba na tarasie. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu