Miejski Dom Kultury w Lublińcu zakupił prasę do grafiki artystycznej

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zakupił prasę do grafiki artystycznej

11 lipca 2022, godz. 9:02
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Rozwój młodych talentów oraz wychowanie przez sztukę to jeden z głównych celów Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Zakupiona nowa prasa do grafiki artystycznej podniesie jakość zajęć plastycznych i stworzy jeszcze większe możliwości do wszechstronnego rozwoju.

Nowa prasa do grafiki artystycznej stanęła w sali plastycznej Miejskiego Domu Kultury i od razu nadała jej wyjątkowego charakteru. Czarna, solidna konstrukcja z napędem ręcznym w postaci stylowej korby i stalowego walca robi wrażenie. Jej wykonawcą jest firma KOSMA Michał Kosiński z Będzina.

- Nasza pracownia plastyczna wzbogaciła się o nowa prasę. Długo musieliśmy na nią czekać, ale dalszy rozwój naszych wielokrotnie nagradzanych uczestników sekcji plastycznej Marzeny Zając jest dla nas priorytetem. Młodzi artyści z pewnością zasługują na to, by stwarzać im właściwe warunki do szlifowania swojego talentu – napisała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Prasa stanowi nowy rozdział w tworzeniu prac graficznych na zajęciach plastycznych w MDK. Grafika to dziedzina sztuki, której istotą jest powielanie kompozycji z uprzednio przygotowanej formy. Jedną z technik graficznych jest linoryt zaliczany do druku wypukłego. To właśnie w nim specjalizują się uczestnicy zajęć w MDK. Przypomnijmy, że Filip Maroń-Mach, jeden z podopiecznych Marzeny Zając, zajął pierwsze miejsce w tegorocznym XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja Kartka Walentynka", wykonując swoją pracę w technice linorytu. Warto dodać, że prasa zakupiona przez MDK pozwala także na wykonywanie odbitek w technikach druku wklęsłego i płaskiego. Otwiera więc zupełnie nowe możliwości rozwoju w dziedzinie grafiki dla uczestników sekcji plastycznej.

- Nowe zajęcia będą jeszcze bardziej kreatywne. Poznamy tajniki linorytu i szlachetność odbitki. Będziemy eksperymentować i odkrywać ciekawostki ze świata grafiki. Dzięki profesjonalnej prasie odbicie matrycy będzie czystą przyjemnością i ukoronowaniem pracy twórczej – napisała instruktor Marzena Zając.

Informacje o zapisach na zajęcia MDK pojawią się pod koniec wakacji. Zapraszamy do śledzenia strony www.mdk.lubliniec.pl oraz profilu na Facebooku.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu