Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Pierwszy tydzień wakacji w Lubitece za nami. Co jeszcze nas czeka? [ZDJĘCIA]

Pierwszy tydzień wakacji w Lubitece za nami. Co jeszcze nas czeka? [ZDJĘCIA]

12 lipca 2022, godz. 12:27
inf. i fot. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Wiele się dzieje w Lubitece. Zakończył się pierwszy tydzień wakacji z biblioteką, odbyło się spotkanie Klubu Mangi i Anime IKIGAI oraz Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Ponadto Lubiteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 31 460,00 zł. Co jeszcze przed nami?

Pierwszy tydzień wakacji w bibliotece za nami. Gdzie można się zapisać na kolejne zajęcia?

Zakończyliśmy pierwszy tydzień wakacyjnych zajęć w Lubitece i Filii Nr 3 pod hasłem „LUBLINIECKIE FANABERIE W BIBLIOTECE". Czas ten upłynął w twórczej, przyjemnej i wesołej atmosferze. Nożyczki, pędzelki, kleje, farby, pastele i niezwykła wyobraźnia – to wszystko czego potrzeba podczas warsztatów rękodzielniczych i plastycznych prowadzonych przez panią Ewę Chrobok. Uczestnicy wykonywali m.in.: kaczkę na biegunach, aluminiowe drzewka, budowle świata ze słomek.

W Filii Nr 3 panie bibliotekarki wyruszyły z dziećmi na kwietną łąkę gdzie stworzyły cudowne papierowe kwiaty 3D. Odbyła się również podróż z balonami. Dzieci kreatywnie tworzyły piękne dzieła, a śmiechu i dobrej zabawy na zajęciach nie brakowało. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie, a reszta dzieje się sama. Warto dodać, że akcja „LUBLINIECKIE FANABERIE W BIBLIOTECE" cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, o czym świadczy wysoka frekwencja na zajęciach.

Lubiteka zaprasza wszystkie chętne dzieci w wieku od 7 lat na kolejny tydzień wakacyjnych spotkań. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy telefoniczne: 

  • Lubiteka (ul. Sportowa 3) - 34 356 28 27 wew. 21 lub osobiście w godzinach 10.00-17.30, 
  • Filia Nr 3 (ul. Powstańców Śl. 48) 883 406 523 lub osobiście w godzinach 11.00-17.00. 

Lubliniecka Biblioteka przygotowała bogaty program warsztatów, aby wspólnie z dziećmi i młodzieżą spędzić wakacyjny czas. Zachęcamy do uczestnictwa w oferowanych zajęciach.

Klub Mangi i Anime IKIGAI

Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu Klub Mangi i Anime IKIGAI nie zwalnia tempa. Powstał po to, by połączyć fanów japońskiego komiksu oraz dać im miejsce i możliwość wymiany doświadczeń. Jak się okazało – był to strzał w dziesiątkę. W japońskie święto Tanabaty, 7 lipca, po raz kolejny w Lubitece spotkali się miłośnicy anime, mangi oraz szeroko pojętej kultury japońskiej. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń i odśpiewania „Sto lat" klubowej koleżance Oli, która obchodziła urodziny. Następnie wszyscy skupili się na temacie różnic pomiędzy komiksami i animacjami z trzech azjatyckich krajów – Japonii, Korei i Chin. Prawdziwym wyzwaniem było odgadnięcie, czego może dotyczyć dany tytuł tylko po obejrzeniu jego krótkiej zapowiedzi. Kolejne spotkanie odbędzie się 21 lipca o godz. 16.30. Prowadząca Aleksandra Błaśkiewicz opowie o japońskim bestiariuszu, czyli o yōkai, bakemono i mononoke oraz o produkcjach, gdzie można je znaleźć. Lubiteka zaprasza!

Grant w programie Rozgrzewamy Polskie Serca Dla Lublinieckiej Biblioteki

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza nagrodziła zgłoszony przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Józefa Lompy projekt do programu Rozgrzewamy Polskie Serca. Jego tytuł to „Jak Ignacy Łukasiewicz zastał Polskę w ciemności potrzasku, a zostawił w nafty blasku”. Przyznane dofinansowanie to 31 460,00 zł. 

- Jesteśmy bardzo dumni, że nasza inicjatywa została dostrzeżona i doceniona. Już niebawem będziemy go realizować. Przed nami wiele wspólnych inicjatyw przywracających pamięć o pionierze przemysłu naftowego. Działania projektowe są skierowane do wszystkich: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – informuje Lubiteka.

Czytomaniacy – Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

Rozpoczęcie wakacji wcale nie oznacza odpoczynku od czytania. W Lubitece odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książkowego. Czytomaniacy omawiali książkę „Między nami chaos" Samuela Millera. Obiecujący tytuł okazał się być proroczy wywołując dyskusję pełną skrajnych opinii. Niektórzy z uczestników spotkania przyznali się do przerwania lektury po kilkudziesięciu stronach (co jest jak najbardziej dopuszczalne – czytanie ma być przecież przyjemnością), a inni z zapałem opowiadali o książkowych wydarzeniach. 

„Między nami chaos" to historia chłopaka, który chcąc odkryć prawdę o sobie i swej rodzinie, rusza ostatnim śladem swego zmarłego dziadka. Sławny nestor okazuje się być zupełnie inny od osoby, którą znali jego „najbliżsi" krewni. Arthur, główny bohater powieści, przechodzi wewnętrzną przemianę za sprawą uzyskanych w podróży informacji. Książka ta będzie idealnym wyborem dla czytelników, którzy lubią sięgać po tzw. literaturę drogi. Tym, którzy za tym motywem nie przepadają, polecamy sięgnięcie po inne tytuły.

Największe poruszenie w trakcie spotkania wywołała informacja o dostawie nowych tytułów, które Czytomaniacy będą wybierać na kolejne spotkania. Wybór najbliższej lektury okazał się wyjątkowo trudny, jednak ostatecznie zdecydowano się na „Ktoś z nas kłamie" Karen M. McManus.

Zekranizowana niedawno powieść młodzieżowa to bestsellerowa historia morderstwa, do którego dochodzi w klasie, podczas zajęć, gdzie pięcioro uczniów musi przystąpić za karę. Co tak naprawdę wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami szkolnej sali? Przekonajcie się sami - zainteresowanych czytelników zapraszamy do Lubiteki. Klubowe egzemplarze książki są wciąż dostępne. Kolejne spotkanie MDKK odbędzie się dopiero po wakacjach.

Galeria: Wakacje w Lubitece 2022

nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu