Hulajnoga policja

Zatrzymano sprawcę kradzieży hulajnogi elektrycznej w Lublińcu

25 lipca 2022, godz. 9:01
źródło: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży hulajnogi elektrycznej. Jednoślad został skradziony 15 lipca w Lublińcu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy i dobra znajomość środowiska przestępczego pozwoliła na szybkie namierzenie złodzieja i odzyskanie skradzionego pojazdu. Policjanci ponawiają apel o staranne zabezpieczanie mienia przed kradzieżą. Zawsze zapinaj swój rower czy hulajnogę - Nie ułatwiaj złodziejowi!

Do lublinieckiej komendy Policji zgłosił się mieszkaniec Lublińca informując, że ktoś dokonał kradzieży jego hulajnogi elektrycznej. Według relacji mężczyzny, niezabezpieczony jednoślad został skradziony w nocy 15 lipca z klatki schodowej bloku przy ulicy Cebulskiego w Lublińcu. W związku ze znaczną wartością skradzionego mienia, którą zgłaszający określił na kwotę blisko 1700 złotych, sprawą od początku zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Zebrany w postępowaniu materiał dowodowy, w tym zapis monitoringu, a także dobra znajomość środowiska przestępczego dała efekt w postaci szybkiego namierzenia złodzieja, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Lublińca.

W czwartek 21 lipca mężczyzna odpowiadający za kradzież hulajnogi był już w rękach policjantów. W tym samym dniu stróże prawa odzyskali także skradziony jednoślad, który wkrótce wróci do swojego właściciela. Według obowiązujących przepisów za przestępstwo kradzieży sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu