Andre Rieu „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!” w Lublińcu

Andre Rieu „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!” w Lublińcu

27 lipca 2022, godz. 13:28
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Andre Rieu i jego magiczna Orkiestra Johanna Straussa powraca do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu w zupełnie nowym koncercie. 

Po dwóch latach oczekiwania maestro André Rieu powraca z koncertem na żywo, a wraz z nim najpopularniejsze kinowe show. Razem z Orkiestrą Johanna Straussa wystąpi przed publicznością zgromadzoną na rynku Vrijthof w Maastricht. Koncert nosi tytuł „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!”. Wzorem lat ubiegłych będzie on retransmitowany do kin na całym świecie. W Kinie „Karolinka” zobaczymy go 1 i 15 września o godz. 18.00. Koszt biletów wynosi 35 zł. Podczas koncertu usłyszymy nie tylko największe przeboje muzyki klasycznej, ale też znane utwory muzyki popularnej. Nie zabraknie również pięknych, romantycznych walców i niesamowitych gości. 

André Léon Marie Nicolas Rieu od dziecka zafascynowany był muzyką orkiestrową. Już w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. W latach 1968–1973 studiował w klasie skrzypiec w Konserwatorium Królewskim w Liège i Konserwatorium w Maastricht. W latach 1974–1977 kontynuował studia u André Gertlera w brukselskim Konserwatorium Królewskim, które ukończył z wyróżnieniem Premier Prix. Jego marzeniem było, aby muzyka klasyczna stała się dostępna dla wszystkich. W tym celu utworzył Orkiestrę Johanna Straussa, która pierwotnie składała się z dwunastu muzyków. Pierwszy publiczny koncert odbył się 1 stycznia 1988 roku. Obecnie w składzie orkiestry znajduje się 80–150 muzyków. Artysta zbudował również własne studio nagrań, w którym pracuje nad nowymi nagraniami swego klasycznego repertuaru.

Bilety dostępne na stronie www.bilety.mdk.lubliniec.pl oraz w kasie MDK od godz. 15.00

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu