zdj. wyprawa na Nordkapp w 2012 roku, nadesłane: NINIWA

Przejadą 4000 kilometrów... W poniedziałek rusza wyprawa NINIWA Team

28.07.2022 7:57
zdjęcie: wyprawa na Nordkapp w 2012 roku, nadesłane: NINIWA
Czytanie treści strony dostępne

Już 1 sierpnia rowerzyści NINIWA Team wyruszą na kolejną wyprawę. Jej celem będzie Nordkapp – norweski przylądek, jeden z najdalej wysuniętych punktów na północ Europy. Wyprawa wyruszy z lublinieckiego Kokotka.

Celem wyprawy jest zdobycie Nordkapp po raz drugi. Pierwszy rajd w to miejsce odbył się dokładnie 10 lat temu – w 2012 roku. Ciekawostką jest fakt, że podczas tegorocznej wyprawy rowerzyści pojadą w tych samych dniach co ostatnio, czyli od 1 do 30 sierpnia.

Przed nimi 30 dni drogi i ok. 4000 km do pokonania wyłącznie na rowerach, bez samochodu technicznego i bez zaplanowanych noclegów, a wszystko to w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie – informuje Szymon Zmarlicki, rzecznik medialny NINIWY.

Organizatorzy zapraszają 1 sierpnia do Kokotka na pożegnanie NINIWA Team: 

  • 5:00 – Msza w kaplicy Świętych Młodzianków w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA, przewodniczyć będzie o. Paweł Zając OMI – prowincjał oblatów w Polsce,
  • 6:00 – śniadanie na tarasie Oblackiej Przystani, możliwość rozmowy z uczestnikami,
  • 7:00 – start wyprawy.

W kilkunastoletniej historii wypraw rowerzyści NINIWA Team objechali już wszystkie kraje Europy, zahaczyli o Afrykę, Bliski Wschód i zmierzyli się z Syberią. Jadą rowerami bez auta technicznego oraz zaplanowanych noclegów. Pokonują minimum 150 km dziennie. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu