zdj. wyprawa na Nordkapp w 2012 roku, nadesłane: NINIWA

Przejadą 4000 kilometrów... W poniedziałek rusza wyprawa NINIWA Team

28 lipca 2022, godz. 7:57
zdjęcie: wyprawa na Nordkapp w 2012 roku, nadesłane: NINIWA
Udostępnij: Kopiuj link

Już 1 sierpnia rowerzyści NINIWA Team wyruszą na kolejną wyprawę. Jej celem będzie Nordkapp – norweski przylądek, jeden z najdalej wysuniętych punktów na północ Europy. Wyprawa wyruszy z lublinieckiego Kokotka.

Celem wyprawy jest zdobycie Nordkapp po raz drugi. Pierwszy rajd w to miejsce odbył się dokładnie 10 lat temu – w 2012 roku. Ciekawostką jest fakt, że podczas tegorocznej wyprawy rowerzyści pojadą w tych samych dniach co ostatnio, czyli od 1 do 30 sierpnia.

Przed nimi 30 dni drogi i ok. 4000 km do pokonania wyłącznie na rowerach, bez samochodu technicznego i bez zaplanowanych noclegów, a wszystko to w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie – informuje Szymon Zmarlicki, rzecznik medialny NINIWY.

Organizatorzy zapraszają 1 sierpnia do Kokotka na pożegnanie NINIWA Team: 

  • 5:00 – Msza w kaplicy Świętych Młodzianków w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA, przewodniczyć będzie o. Paweł Zając OMI – prowincjał oblatów w Polsce,
  • 6:00 – śniadanie na tarasie Oblackiej Przystani, możliwość rozmowy z uczestnikami,
  • 7:00 – start wyprawy.

W kilkunastoletniej historii wypraw rowerzyści NINIWA Team objechali już wszystkie kraje Europy, zahaczyli o Afrykę, Bliski Wschód i zmierzyli się z Syberią. Jadą rowerami bez auta technicznego oraz zaplanowanych noclegów. Pokonują minimum 150 km dziennie. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu