Włamanie do salonu fryzjerskiego i wybicie szyby w budynku

Włamanie do salonu fryzjerskiego i wybicie szyby w budynku

2 sierpnia 2022, godz. 8:42
źródło: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Jak opisuje lubliniecka policja, niedawno na terenie miasta doszło do dwóch incydentów, których sprawcą okazała się być jedna osoba. Mowa o włamaniu do salonu fryzjerskiego oraz wybiciu szyby kostką granitową w jednym z budynków. Po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu okazało się, że jego sprawca trzeźwiał w lublinieckiej komendzie w związku z interwencją, która została przeprowadzona wcześniej - czyli wspomnianym wybiciem szyby. Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu opisuje tę sytuację:

W dniu 27 lipca br. nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z salonów fryzjerskich w Lublińcu. Z lokalu został skradziony sprzęt elektroniczny, włamania dokonano poprzez wybicie szyby kostką granitową. Płynna wymiana informacji i czynności, które przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, szybko pozwoliły ustalić, że sprawcą tej kradzieży z włamaniem był 24-latek, który w tamtej chwili trzeźwiał w  lublinieckiej komendzie w związku z interwencją, która została przeprowadzona kilka godzin wcześniej.

Wcześniejsza interwencja dotyczyła sytuacji z godziny ok. 2:30 tego samego dnia. Policjanci zostali wezwani do obywatelskiego ujęcia mężczyzny, który kostką granitową wybił szybę w jednym z budynków. Właściciel budynku usłyszał moment wybicia szyby i ujął sprawcę tego zdarzenia. Policjanci na miejscu zatrzymali mężczyznę celem wytrzeźwienia, gdyż w jego organizmie było półtora promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna mógł opuścić mury komendy, jednak z uwagi na kradzież z włamaniem, której dopuścił się wcześniej, a została ona zgłoszona rano, zostały mu postawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyzna nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, a w przeszłości był już notowany za podobne czyny, których dokonywał głównie w województwie opolskim. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratora, Sąd Rejonowy w Lublińcu tymczasowo aresztował 24-latka na okres trzech miesięcy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu