Policjanci kontrolują zbiorniki wodne w powiecie

Policjanci kontrolują zbiorniki wodne w powiecie. Kąpiel w miejscu zabronionym: kara do 250 zł grzywny

4 sierpnia 2022, godz. 8:02
źródło: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Do końca wakacji zostało już mniej niż miesiąc czasu. Funkcjonariusze z Lublińca oraz Woźnik nadal prowadzą kontrole akwenów wodnych na terenie powiatu. Sprawdzają, czy amatorzy pływania nie kąpią się w miejscach niedozwolonych, aby zapobiec utonięciom oraz oddziaływać prewencyjnie, by w takich miejscach nie dochodziło do naruszeń prawa. Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń - ten, kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany – informuje lubliniecka policja.

Kontrole akwenów wodnych, które mogą być wykorzystywane jako tzw. "dzikie kąpieliska" są prowadzone w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje 2022”. 

W trakcie kontroli policjanci będą stanowczo reagować na wszelkie stwierdzone naruszenia prawa oraz prowadzić działalność informacyjno-edukacyjną w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą. Dodatkowo dzielnicowi w swoich rejonach służbowych sprawdzają prawidłowość oznakowania zbiorników wodnych tablicami ostrzegawczymi, a także rozmawiają z właścicielami takich akwenów o prawidłowym ich zabezpieczeniu, celem niedopuszczenia do naruszania obowiązującego zakazu kąpieli – wyjaśnia policja.

Zeszłoroczne wakacje, pod względem bezpieczeństwa nad wodą w powiecie, minęły dość spokojnie. Jak informował nas we wrześniu 2021 r. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy KPP w Lublińcu: w okresie wakacyjnym na terenie powiatu lublinieckiego nie odnotowano zdarzeń z kategorii - utonięcia, a także nie było interwencji policji na terenach wodnych. Dbajmy o bezpieczeństwo i sprawmy, aby tegoroczne wakacje nad wodą również minęły spokojnie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu