Otwarcie wystawy rzeźby Józefa Gorgosza [ZDJĘCIA]

Otwarcie wystawy rzeźby Józefa Gorgosza [ZDJĘCIA]

5 sierpnia 2022, godz. 8:55
Udostępnij: Kopiuj link

W czwartek 4 sierpnia o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbył się wernisaż wystawy poświęconej twórczości Józefa Gorgosza – rzeźbiarza, majsterkowicza, wynalazcy. Fotorelację z otwarcia wystawy można obejrzeć w galerii zdjęciowej artykułu.

Prace Józefa Gorgosza po raz pierwszy zostały wystawione w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu w 1972 r. Następnie eksponowane były w Zawadzkiem, Koszęcinie, Herbach, Dobrodzieniu, Rybniku, Bytomiu, Wodzisławiu, Jastrzębiu Zdroju, Katowicach, Bielsku-Białej, Warszawie i Krakowie. Był laureatem wielu konkursów. Pisały o nim lokalne gazety. Nazywano go artystą ludowym, gdyż tworzył prace ukazujące człowieka podczas pracy, zabawy i odpoczynku. 

Osoby chętne poznania ciekawej historii tego twórcy odsyłamy do artykułu zapowiadającego wernisaż: https://lubliniec.info/artykul/16087/jozef-gorgosz-i-jego-tworczosc-wernisaz-w-mdk.

Dziś już pana Józefa z nami nie ma. Na wernisażu była jednak obecna jego córka, Irena Gorgosz. To właśnie z jej inicjatywy została zorganizowana wystawa. Pani Irena również poszła śladami ojca i zajęła się sztuką. Jest absolwentką Liceum Sztuk Pięknych w Nowym Wiśniczu, gdzie uczyła się tkactwa artystycznego. Jej prace zostały zaprezentowane, m.in. podczas przeglądu „Panorama miast i gmin województwa częstochowskiego” w 1976 r. 

Dla gości obecnych na otwarciu wystawy przygotowano poczęstunek. Była również możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej. Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wernisażu, w której można zobaczyć zdjęcia rzeźb wystawionych aktualnie w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

Galeria: Józef Gorgosz i jego twórczość – wernisaż

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu