Lubliniecka biblioteka przyjazna dzieciom

Lubiteka znalazła się na mapie Bibliotek Przyjaznych Dzieciom

5 sierpnia 2022, godz. 9:46
źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Lubliniecka biblioteka otrzymała wyróżnienie w pierwszej edycji „Przystanek Rodzinka” i otrzymała tytuł „Biblioteki Przyjaznej Dzieciom”. Czytelnicy sami zgłosili Lubitekę do akcji i ją wyróżnili. 

Celem akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom jest aktywne promowanie idei czytelnictwa wśród najmłodszych, młodszych i starszych czytelników. Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało stworzeniem mapy placówek, w których promowana jest idea aktywnej lektury z dzieckiem. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu znalazła się wśród 171 wyróżnionych bibliotek z całej Polski (jest ich w sumie ok. 7500).

Dzięki zaangażowaniu i ogromnej pasji pracowników nasza biblioteka została doceniona przez Czytelników. Wnętrze, bogaty księgozbiór, zajęcia dla dzieci i panująca atmosfera przyczyniły się do otrzymania tego wyróżnienia – informuje Lubiteka. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze kolejne starania powodują zadowolenie najmłodszych Czytelników i ich rodziców. Wyróżnienie w tym konkursie biblioteka otrzymała dzięki głosom Czytelników – rodziców, którzy uczestniczą w inicjatywach promujących czytelnictwo, organizowanych przez naszą instytucję. Bardzo dziękujemy tym z Państwa, którzy nas zgłosili, bo to ogromne docenienie – dodaje.

Dodatkowo powstała lista z linkami do stron internetowych bibliotek i ich profili na Facebooku. Ze szczegółami można się zapoznać pod linkiem: 

https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/

Aby biblioteka mogła być rekomendowana przez społeczność Przystanku Rodzinka musi ona m.in.:

  • posiadać aktualizowany repertuar książek dla dzieci,
  • promować inicjatywę aktywnej lektury z dzieckiem,
  • dysponować kącikiem do czytania i zabawy,
  • organizować zajęcia i spotkania, w których książka i autorzy są ich bohaterami,
  • stwarzć przestrzeń przyjazną do spotkań ludzi zaangażowanych w czytelnictwo z dziećmi i młodymi ludźmi,
  • popularyzować czytanie jako sposób wychowania i spędzania czasu z dzieckiem oraz i inicjatywę aktywnej lektury.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu