W Lublińcu odbył się koncert upamiętniający Edytę Stein [ZDJĘCIA]

W Lublińcu odbył się koncert poświęcony Edycie Stein [ZDJĘCIA]

8 sierpnia 2022, godz. 8:07
Udostępnij: Kopiuj link

Gwiazda Europy – taki tytuł nosi koncert upamiętniający sylwetkę Edyty Stein, który odbył się 7 sierpnia w parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu. W kościele wystąpili soliści, Chór Narodowego Forum Muzyki oraz Wrocław Baroque Ensemble, a to wszystko pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka. Zdjęcia z koncertu w galerii.

Na program koncertu składały się instrumentalne oraz wokalne dzieła polskich, niemieckich, francuskich i włoskich twórców napisane do tekstów starotestamentowych. Kompozycje te układają  się symetrycznie w formę łuku, począwszy od utworów lamentacyjnych i żałobnych, przez muzyczną modlitwę oraz afirmację miłości, by w końcu powrócić do lamentacji i osamotnienia – czytamy w ulotce informacyjnej. 

Lubliniec to jedno z miast, w którym odbył się koncert poświęcony Edycie Stein. W sobotę 6 sierpnia podobne wydarzenie odbyło się w Gliwicach, 8 sierpnia odbędzie się we Wrocławiu, a 9 sierpnia w Oświęcimiu. 

Po koncercie, w muzeum Edyty Stein, można było uczestniczyć w dodatkowym spotkaniu, które uzupełniło całe wydarzenie. Z kolei przed kościołem św. Stanisława Kostki wystawiono ekspozycję zdjęć związaną z naszą patronką.

Koncert w Lublińcu zainaugurował jednocześnie obchody Tygodnia Edyty Stein. We wtorek 9 sierpnia obchodzona jest uroczystość św. Teresy Benedykty od krzyża, a w poniedziałek 8 sierpnia o godz. 18.00 na Steblowie pod przewodnictwem Biskupa gliwickiego Jana Kopca odprawiona zostanie uroczysta Msza św.

Galeria: Koncert Gwiazda Europy

Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu