W Lublińcu odbył się koncert upamiętniający Edytę Stein [ZDJĘCIA]

W Lublińcu odbył się koncert poświęcony Edycie Stein [ZDJĘCIA]

08.08.2022 8:07
Czytanie treści strony dostępne

Gwiazda Europy – taki tytuł nosi koncert upamiętniający sylwetkę Edyty Stein, który odbył się 7 sierpnia w parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu. W kościele wystąpili soliści, Chór Narodowego Forum Muzyki oraz Wrocław Baroque Ensemble, a to wszystko pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka. Zdjęcia z koncertu w galerii.

Na program koncertu składały się instrumentalne oraz wokalne dzieła polskich, niemieckich, francuskich i włoskich twórców napisane do tekstów starotestamentowych. Kompozycje te układają  się symetrycznie w formę łuku, począwszy od utworów lamentacyjnych i żałobnych, przez muzyczną modlitwę oraz afirmację miłości, by w końcu powrócić do lamentacji i osamotnienia – czytamy w ulotce informacyjnej. 

Lubliniec to jedno z miast, w którym odbył się koncert poświęcony Edycie Stein. W sobotę 6 sierpnia podobne wydarzenie odbyło się w Gliwicach, 8 sierpnia odbędzie się we Wrocławiu, a 9 sierpnia w Oświęcimiu. 

Po koncercie, w muzeum Edyty Stein, można było uczestniczyć w dodatkowym spotkaniu, które uzupełniło całe wydarzenie. Z kolei przed kościołem św. Stanisława Kostki wystawiono ekspozycję zdjęć związaną z naszą patronką.

Koncert w Lublińcu zainaugurował jednocześnie obchody Tygodnia Edyty Stein. We wtorek 9 sierpnia obchodzona jest uroczystość św. Teresy Benedykty od krzyża, a w poniedziałek 8 sierpnia o godz. 18.00 na Steblowie pod przewodnictwem Biskupa gliwickiego Jana Kopca odprawiona zostanie uroczysta Msza św.

Galeria: Koncert Gwiazda Europy

Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu