Eko parking przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu

Eko parking przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lublińcu

8 sierpnia 2022, godz. 15:55
źródło: BIP UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Przy budynku szkoły na ul. Droniowickiej w Lublińcu planuje się budowę ekologicznego zielonego parkingu. Zadanie jest realizowane w ramach środków Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie inwestycja znajduje się na etapie składania ofert.

Eko parking można nazwać również zielonym parkingiem. Planuje się go wybudować przy budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Droniowickiej w Lublińcu. Według informacji zawartych w ogłoszeniu UM Lubliniec, budowa polegałaby na wykonaniu parkingu dla 6 samochodów osobowych oraz zatoki postojowej dla 2 samochodów wraz z jezdnią manewrową o nawierzchni z geokraty (nawierzchnia zielona). W otworach nawierzchni można następnie zasiać trawę, dzięki czemu parking przypomina trawnik.

Jak czytamy na stronie Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca, taki parking ma rozwiązać również problem wzmożonego ruch samochodowego przy ul. Stawowej. Ma służyć osobom korzystającym ze zlokalizowanych w tej części miasta atrakcji, pobliskim mieszkańcom, czy rodzicom, którzy dowożą swoje dzieci do szkoły.

Termin składania ofert trwa do 18 sierpnia. Termin realizacji przedmiotu zamówienia to 9 grudnia. W galerii zamieszczamy zdjęcie z lokalizacją eko parkingu oraz szczegóły dotyczące projektu, które załączone są do ogłoszenia.

Galeria: Eko parking przy Szkole Podstawowej nr 2

Lokalizacja eko parkingu, źródło: BIP UM Lubliniec Lokalizacja eko parkingu, źródło: BIP UM Lubliniec Przekrój konstrukcyjny eko parkingu, źródło: BIP UM Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu