Wydarzenia w Lublińcu upamiętniające Edytę Stein

Wydarzenia w Lublińcu upamiętniające Edytę Stein

12 sierpnia 2022, godz. 8:25
źródło: UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ubiegłą niedzielę koncertem „Gwiazda Europy” w wykonaniu muzyków orkiestry barokowej Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia został zainaugurowany Tydzień Edyty Stein w Lublińcu. Przed nami jeszcze kolejne wydarzenia upamiętniające patronkę naszego miasta.

W piątek 12 sierpnia o godz. 20.00 na Rynek Miejski w Lublińcu powraca plenerowy spektakl „Alejchem Szalom”. Opowiada losy rodziny żydowskiej z uwzględnieniem sylwetki Edyty Stein. Więcej informacji o spektaklu >TUTAJ<.

Następnie w sobotę 13 sierpnia o godz. 20:00 na Krzywej Scenie (rynek) wystąpi zespół Klezmer Band z Justyną Jarząbek. Zaprezentowane zostaną utwory skomponowane są przez artystów żydowskiego pochodzenia.

Przy kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu można również oglądać wystawę fotocytatów przygotowaną przez Marię Prauzner-Bechcicką oraz Miejski Dom Kultury w Lublińcu, zatytułowaną ,,13 inspiracji”, a w Muzeum Edyty Stein wystawę grafiki pt. „Edyta Stein” autorstwa Hansa Joachima Uthkego. 

Galeria: Tydzień Edyty Stein - plakat

źródło: UM Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu