Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

„Alejchem Szalom” na rynku w Lublińcu [ZDJĘCIA]

„Alejchem Szalom” na rynku w Lublińcu [ZDJĘCIA]

13 sierpnia 2022, godz. 10:59
Udostępnij: Kopiuj link

To było wyjątkowe wydarzenie. W piątek 12 sierpnia po raz kolejny można było zobaczyć w Lublińcu spektakl „Alejchem Szalom”. Sztuka powróciła na rynek po czterech latach. Wydarzenie przyciągnęło tłumy.

W tym roku obchodzimy 750-lecie Lublińca oraz 80. rocznicę śmierci Edyty Stein. Właśnie z tej okazji postanowiono, aby „Alejchem Szalom” po raz kolejny zawitał na lubliniecki rynek. 

Spektakl opowiada losy rodziny żydowskiej z uwzględnieniem sylwetki Edyty Stein. Jej postać jest mocno związana z historią Lublińca, które stanowiło rodzinne miasto jej matki. Tutaj Edyta, jako młoda dziewczyna, przyjeżdżała odwiedzać dziadków i krewnych.

W spektaklu zagrali aktorzy Teatru po Pracy i Młodzieżowej sceny teatralnej. Pojawili się również zawodowi aktorzy: reżyserka spektaklu, Agnieszka Raj-Kubat oraz Krzysztof Korzeniowski, aktor związany z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Fabuła sztuki okraszona była żydowską muzyką i pieśniami, które mogliśmy usłyszeć dzięki przygrywającemu zespołowi.

Wcześniej, 24 czerwca, aktorzy zagrali „Alejchem Szalom” na rynku w Dobrodzieniu. Z kolei 14 sierpnia spektakl będzie można zobaczyć we Wrocławiu.

Galeria: „Alejchem Szalom” na rynku w Lublińcu

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu