Co to jest piła szablasta?

Co to jest piła szablasta?

16 sierpnia 2022, godz. 7:56
fot. Depositphotos
Udostępnij: Kopiuj link

Piła to funkcjonalne narzędzie ręczne, znane już od wielu wieków. Przez tysiąclecia jej popularność wcale się nie zmniejsza. Wręcz przeciwnie, zaczęła ona być modyfikowana wraz z rozwojem technologii, co można zobaczyć po dzisiejszych elektronarzędziach tego typu. Dzięki temu możliwe jest łatwiejsze i szybsze użytkowanie sprzętu, co zdecydowanie podnosi efektywność i komfort pracy. Znakomitym przykładem nowoczesnych urządzeń tego typu jest piła szablasta, zwana również lisim ogonem.

Co to jest piła szablasta?

Piła szablasta to urządzenie które spełnia funkcję rozmaitych sprzętów używanych w różnego rodzaju warsztatach. Wyposażona ona jest w specjalny brzeszczot, który wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne. Dzięki temu jej użytkowanie nie różni się praktycznie niczym pod tym względem, w porównaniu do standardowej piły. Oczywiście, pomijając jej rozszerzoną funkcjonalność oraz wykonywanie cięć bez jakiegokolwiek wysiłku. Wynika to z zastosowania jednofazowego silnika, który wprawia ostrze w jednostajny ruch. W związku z tym cały wysiłek związany z cięciem przejmuje narzędzie, a jedynym zadaniem operatora jest przytrzymywanie narzędzia w odpowiedniej pozycji, a także umiejętnego sterowania nim, aby uzyskać jak najlepszy efekt obróbki danego materiału. Takie piły szablaste dostępne są między innymi na https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/elektronarzedzia-akumulatorowe/wyrzynarki-i-pily-szablaste.

Lisi ogon - uniwersalne narzędzie warsztatowe

Piły szablaste z powodzeniem mogą zastąpić kilka urządzeń w każdym warsztacie. Posiada możliwość wymieniania brzeszczotów, zatem będzie w stanie ciąć  wszelkie możliwe materiały – doskonale radzi sobie z drewnem, metalem, tworzywami sztucznymi, płytami gipsowo-kartonowymi, a nawet cegłami i betonem. W związku z tym można stwierdzić, że jest to elektronarzędzie bardzo ekonomiczne. Dzięki niemu nie ma konieczności wydawania pieniędzy na pojedyncze narzędzia, jak wyrzynarki, pilarki tarczowe, czy piły łańcuchowe. Wystarczy zakup jednego wielofunkcyjnego narzędzia. 

Jakie jest zastosowanie piły szablastej?

Nieustannie rosnąca popularność piły szablastej sprawia, że jest ona coraz częściej wybierana nie tylko przez firmy remontowo-budowlane, ale także do domów, czy przydomowych warsztatów. Obecnie spotyka się ją na wyposażeniu ogrodników, stolarzy, mechaników, ślusarzy czy też instalatorów. Piła szablasta posiada praktyczny kształt, który umożliwia jej działanie nawet w trudno dostępnych miejscach. Gwarantuje to wąski brzeszczot, który z łatwością wsunie się w każdą szczelinę, a także pozwoli wykonać precyzyjne cięcia bezpośrednio przy krawędziach przedmiotów.

Wymienność końcówek pozwala na wykonywanie precyzyjnych prac. Dostępne są pilniki, tarniki, dzięki którym możliwe jest w niewielkim stopniu zmodyfikowanie kształtu wybranego materiału. Dzięki temu jest się w stanie idealnie dopasować go do własnych potrzeb. Znaleźć można także zakończenia, które ułatwią czyszczenie metalu czy szlifowanie drewna. Są to specjalne szczotki, które wykonane są z włosia lub drutu, które umożliwiają błyskawiczne przygotowanie danego materiału do dalszej obróbki. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu