Można już składać wnioski o dodatek węglowy

Można już składać wnioski o dodatek węglowy

18 sierpnia 2022, godz. 8:40
zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Z dniem 17 sierpnia 2022 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu przyznaje i wypłaca dodatek węglowy dla mieszańców Lublińca. Wnioski o wypłatę dodatku węglowego przyjmowane są w Dziale Pomocy Środowiskowej na parterze w pokoju nr 4 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 14:00.

Link do wniosku: 

http://mops.lubliniec.pl/index.php?c=article&id=349 

Mieszkańcy Gmin powiatu lublinieckiego mogą szukać informacji o dodatku węglowym m.in. na stronach Urzędów. Na większości z nich zamieszczono już wiadomość gdzie i jak złożyć wniosek. Jak czytamy na stronie gov.pl, wzór wniosku jest jednolity dla całej Polski, by odciążyć gminy i przyspieszyć cały proces:

Wniosek można pobrać również ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiskahttps://www.gov.pl/web/klimat/wniosek-o-dodatek-weglowy

Dodatek węglowy w wysokości 3000,00 zł przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe (opalane węglem kamiennym, brykietem lub peletemzawierającym co najmniej 85% węgla kamiennego).

Warunkiem otrzymania dodatku będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

W przypadku dodatku węglowego nie ma kryteriów dochodowych.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego składa się w terminie do dnia 30 listopada 2022 r.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu