Straż pożarna podsumowuje akcję gaśniczą balotów słomy w gminie Ciasna

Straż pożarna podsumowuje akcję gaśniczą balotów słomy w gminie Ciasna

18 sierpnia 2022, godz. 10:46
źródło: KP PSP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

We wtorek 16 sierpnia w jednej z miejscowości w gminie Ciasna doszło do pożaru bel słomy. Zamieszczamy relację Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu z tej akcji:


16 sierpnia 2022 roku, tuż przed godziną 18.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu wpłynęła informacja o pożarze złożonych bel słomy w miejscowości Patoka w gminie Ciasna.

W wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru jednej z pryzm. Pożar miał charakter ukryty.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar wnętrza jednej z pryzm. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu ośmiu prądów wody na palącą się stertę, jak również na usuwane za pomocą ciężkiego sprzętu (ładowarek, ciągnika oraz ładowarek teleskopowych) pojedyncze bele słomy z pryzmy, rozerwaniu balotów i dokładnym przelaniu tlącej się słomy.

W działaniach udział brało 16 zastępów Straży Pożarnej, w tym ponad 70 strażaków. Straty oszacowano na 120 tys. zł. Działania trwały 17 godzin i 10 minut, aż do wykonania rozbiórki całej pryzmy i ugaszenia wszystkich zarzewi ognia.

Zdjęcia i opracowanie: mł. bryg. Wojciech Kwapień, KP PSP w Lublińcu


 

Galeria: Pożar balotów słomy w gminie Ciasna

Akcja gaśnicza balotów słomy w gminie Ciasna, zdjęcie: mł. bryg. Wojciech Kwapień, KP PSP w Lublińcu Akcja gaśnicza balotów słomy w gminie Ciasna, zdjęcie: mł. bryg. Wojciech Kwapień, KP PSP w Lublińcu Akcja gaśnicza balotów słomy w gminie Ciasna, zdjęcie: mł. bryg. Wojciech Kwapień, KP PSP w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu