Wkrótce ruszają zapisy do sekcji artystycznych MDK. Zobaczcie harmonogram

Wkrótce ruszają zapisy do sekcji artystycznych MDK. Zobaczcie harmonogram

23 sierpnia 2022, godz. 8:50
nadesłane: MDK Lubliniec, fot. M. Zawadka
Udostępnij: Kopiuj link

W tym roku zapisy do sekcji artystycznych Miejskiego Domu Kultury odbywać się będą od 5 do 9 września. Przewidziano kontynuację ulubionych zajęć, a także nowe warsztaty dla dzieci z Ukrainy oraz gimnastykę dla seniorów. W galerii zdjęciowej zamieszczamy harmonogram zapisów.

Zajęcia w sekcjach artystycznych Miejskiego Domu Kultury co roku cieszą się ogromną popularnością. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów można rozwijać swoje pasje i szlifować talenty, a następnie zaprezentować je podczas konkursów, przeglądów i różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, takich jak Święto Młodej Sztuki czy Lubliniecka Wiosna Kulturalna. Wśród dostępnych propozycji dla dzieci znalazły się, m.in. zajęcia wokalne, taneczne, teatralne, ceramiczne, rękodzielnicze i malarskie, a także nauka gry na instrumentach i mażoretki. Aby zapisać się na zajęcia, wystarczy spotkać się z danym instruktorem w dniu zapisów. 

Harmonogram jest dostępny również na stronie www.mdk.lubliniec.pl. Znajdują się też tam niezbędne dokumenty do wypełnienia oraz informacje. Uczestnicy, którzy brali udział w zajęciach w roku szkolnym 2021/2022, mają możliwość złożenia deklaracji o kontynuacji zajęć do 2 września 2022 r.

W Miejskim Domu Kultury działa również Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec oraz amatorskie grupy artystyczne: Teatr po Pracy i Gospelsi. W tym roku zespół Gospelsi prowadzi nabór dla męskich głosów - tenor, bas. Ochotnicy powinni mieć słuch harmoniczny i czytać nuty. 

Nie zapomniano oczywiście o seniorach. Dla nich kontynuowane będą warsztaty z cyklu „Kreatywni 60+”. Przewidziano także nowe zajęcia: „Gimnastyka dla seniorów”, które poprowadzi Agnieszka Kondracka. Składają się z ćwiczeń wzmacniających oraz poprawiających kondycję. Zawierają elementy pilatesu, jogi i fitnessu. Obniżają stres, niwelują ból kręgosłupa oraz pomagają być sprawnym na co dzień.

Jak co roku, dla uczestników z Lublińca zajęcia będą nieodpłatne. Dla chętnych spoza Lublińca koszt pozostaje bez zmian, czyli 20 zł za miesiąc (płatne za miesiące od października do maja). Odpłatne dla wszystkich uczestników będą zajęcia mażoretek w kwocie 50 zł za każdy miesiąc.

Liczba miejsc jest ograniczona. Należy również pamiętać, że jeśli uczestnik nie pojawi się na pierwszych zajęciach i nie dostarczy usprawiedliwienia, zostanie skreślony z listy.

Galeria: Harmonogram zapisów do sekcji MDK Lubliniec

Harmonogram zapisów do sekcji MDK Lubliniec, nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu