Mecz Polska – Irlandia Północna U16 w Lublińcu. Pierwszy mecz [ZDJĘCIA]

Polska – Irlandia Północna U16 w Lublińcu. Pierwszy mecz [ZDJĘCIA]

24 sierpnia 2022, godz. 9:12
L-c.info
Udostępnij: Kopiuj link

Ależ to były piłkarskie emocje. W środę 23 sierpnia na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbył się pierwszy z dwóch towarzyskich meczy reprezentacji Polski U16 z rówieśnikami z Irlandii Północnej. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Wydarzenie otwarł przemarsz Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec, która odegrała również hymny obu państw. Następnie można było przejść do rozpoczęcia meczu.

Pierwsza część pierwszej połowy meczu zdecydowanie należała do reprezentacji Polski. Zawodnicy z Irlandii Północnej z trudem wychodzili z własnej połowy, a Polacy cały czas naciskali na bramkę rywala. Później jednak sytuacja się zmieniła. To Irlandia Północna zaczęła coraz bardziej atakować, by w 34 minucie strzelić bramkę na 1:0. Zdobył ją grający z numerem 17 Kenzie Beattie.

Druga połowa była próbą odrobienia strat przez Polaków. Około 70 minuty spotkania nadarzyła się ku temu okazja. Po faulu jednego z zawodników Irlandii Północnej w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę. Nie została ona jednak wykorzystana. Udało się za to w 76 minucie, kiedy grający z numerem 19 Kacper Szulc zdobył bramkę na 1:1. Remis utrzymał się już do końca meczu.

Było to niezwykłe sportowe wydarzenie, któremu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. Na trybunach Stadionu Miejskiego w Lublińcu zasiadło wielu kibiców, którzy przyszli wspierać naszą reprezentację. W czwartek 25 sierpnia o godz. 10.00 w Lublińcu odbędzie się drugi mecz towarzyski pomiędzy tymi reprezentacjami. Gorąco zapraszamy.

Mecz towarzyski Polska - Irlandia Północna U16 w Lublińcu (23.08.2022r.) Mecz towarzyski Polska - Irlandia Północna U16 w Lublińcu (23.08.2022r.) Mecz towarzyski Polska - Irlandia Północna U16 w Lublińcu (23.08.2022r.) Mecz towarzyski Polska - Irlandia Północna U16 w Lublińcu (23.08.2022r.) Mecz towarzyski Polska - Irlandia Północna U16 w Lublińcu (23.08.2022r.)