Dożynki Powiatowe 2022 w Kochanowicach – korowód dożynkowy [ZDJĘCIA]

Dożynki Powiatowe 2022 w Kochanowicach – korowód dożynkowy [ZDJĘCIA]

29 sierpnia 2022, godz. 8:48
L-c.info
Udostępnij: Kopiuj link

Za nami Dożynki Powiatowe, które w tym roku odbywały się w Kochanowicach. Było to wyjątkowe, dwudniowe wydarzenie pełne atrakcji dla każdego. W niedzielę 28 sierpnia odbyła się oficjalna część: odprawiono uroczystą Mszę św., a następnie ulicami przeszedł tradycyjny korowód dożynkowy.

Korowód wyruszył spod kościoła parafii św. Wawrzyńca w Kochanowicach i kierował się w stronę boiska sportowego, na którym odbywała się dalsza część imprezy. W korowodzie można było zobaczyć reprezentacje okolicznych wsi i miejscowości, przystrojone maszyny rolnicze, stroje ludowe, korony dożynkowe, orkiestrę, czy przebierańców.

Po zakończeniu korowodu odbyła się oficjalna część, na którą składało się powitanie gości, przekazanie chlebów dożynkowych, okolicznościowe przemówienia i wręczanie nagród. Następnie na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. W planie tego dnia znalazł się również koncert zespołu „Elektryczne Gitary”.

Dodatkowo, w trakcie całych dożynek, czas gościom umilały występy lokalnych i folklorystycznych zespołów. Nie zabrakło także pozostałych atrakcji, takich jak: dmuchańce, strefa gastronomiczna, czy możliwość spróbowania lokalnych wyrobów. Dzień wcześniej, w sobotę 27 sierpnia, uczestnicy dożynek mogli z kolei bawić się na koncercie znanej wokalistki Cleo. 

W galerii zdjęcia z korowodu dożynkowego oraz części oficjalnej.

Galeria: Dożynki Powiatowe 2022 - korowód dożynkowy

Korowód dożynkowy podczas Dożynek Powiatowych 2022 w Kochanowicach Korowód dożynkowy podczas Dożynek Powiatowych 2022 w Kochanowicach Korowód dożynkowy podczas Dożynek Powiatowych 2022 w Kochanowicach Korowód dożynkowy podczas Dożynek Powiatowych 2022 w Kochanowicach Korowód dożynkowy podczas Dożynek Powiatowych 2022 w Kochanowicach
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu