Zespół „Śląsk” wystąpi w Arabii Saudyjskiej

Zespół „Śląsk” wystąpi w Arabii Saudyjskiej

1 września 2022, godz. 8:12
inf. pras. ZPiT „Śląsk”, zdj. promocyjne: zespolslask.pl
Udostępnij: Kopiuj link

Od 1 do 6 września Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” będzie koncertował w stolicy Arabii Saudyjskiej. Podczas sześciu wieczorów artyści wystąpią w Pałacu Kultury w Dzielnicy Dyplomatycznej w Rijadzie. Organizatorem trasy po stronie saudyjskiej jest THREADS Culture for Art.

Tournée jest efektem reprezentowania Polski na Wystawie Światowej EXPO2020 w Dubaju, podczas Tygodnia Regionalnego na przełomie stycznia i lutego tego roku. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” - na zaproszenie Marszałka Jakuba Chełstowskiego - pełnił wówczas zaszczytną rolę Ambasadora Województwa Śląskiego. Podczas tego wydarzenia artyści prezentowali światowej publiczności bogactwo polskiej kultury występując z koncertami oraz prowadząc warsztaty polskich tańców ludowych i narodowych. Międzynarodowa publiczność mogła spotkać członków Zespołu „Śląsk” zarówno w Pawilonie Polskim, jak i podczas koncertu na scenie głównej Targów - Dubai Millennium Amphitheatre. Artystów odwiedziła także przedstawicielka rodziny królewskiej księżniczka Sheikha Mozah bint Marwan bin Mohammed bin Hasher Al Maktoum, która była oczarowana zarówno polską gościnnością, jak i kunsztem wykonawczym Zespołu „Śląsk”.

Wrześniowe koncerty w stolicy Arabii Saudyjskiej to rezultat zainteresowania  i podziwu dla polskiej kultury, z jakim artyści spotkali się już podczas EXPO2020 w Dubaju. Także tym razem Zespół „Śląsk” pojawi się na scenie w pełnej krasie ludowych kostiumów, w repertuarze najpiękniejszych pieśni i tańców ludowo-narodowych. W repertuarze przygotowanym specjalnie dla publiczności w Arabii Saudyjskiej Zespół zebrał kolekcję pieśni i tańców, które od blisko 70 lat tworzą międzynarodową, artystyczną markę „Śląska”. Dwuczęściowy program w wykonaniu baletu i solistów chóru to bogata prezentacja polskiej kultury ludowej i narodowej, która tak przypadła do gustu międzynarodowej publiczności na Wystawie Światowej w Dubaju.

Pałac Kultury w Dzielnicy Dyplomatycznej Rijadu, w którym będą odbywały się koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, jest jednym z architektonicznych symboli stolicy. Znany nie tylko ze swojego wyjątkowego stylu architektonicznego, ale także jako miejsce, w którym odbywają się najważniejsze wydarzenia kulturalne.

W podróż powrotną do Polski artyści wyruszą 7 września. 21 września rozpoczną oficjalnie jubileuszowy 70. sezon artystyczny. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu