List intencyjny w sprawie szpitala w Kochcicach

List intencyjny w sprawie szpitala w Kochcicach

1 września 2022, godz. 13:50
inf. pras. Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona
Udostępnij: Kopiuj link

W środę 31 sierpnia w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy nowych obiektów Szpitala Rehabilitacyjnego w Kochcicach. Zamieszczamy informację prasową nadełsaną przez Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona:

Jest to bezprecedensowa inwestycja, której w Powiecie Lublinieckim nie było od lat. Inicjatorem i orędownikiem rozwoju Kochcic jest Andrzej Gawron Poseł Ziemi Lublinieckiej, który w swoim wystąpieniu podkreślał doskonałą współpracę z Zarządem Województwa Śląskiego na czele z Panem Marszałkiem Jakubem Chełstowskim.

- To dobra wola zarządu województwa i Pana Marszałka pozwoliły na ratowanie i dalszy rozwój naszego Kochcickiego „Sanatorium”. Cieszę się, że mogłem zainicjować pierwszą wizytę Pana Marszałka w Kochcicach, deklaruję dalsze pełne wsparcie dla rozwoju ośrodka – dodał Poseł Ziemi Lublinieckiej.  

Wszystkie strony porozumienia zadeklarowały, że będą działać w celu wybudowania w Kochcicach nowych, nowoczesnych pawilonów szpitala rehabilitacyjnego. To rozwiązanie zapewni możliwość rehabilitacji mieszańcom Ziemi Lublinieckiej jak i północnej części Górnego Śląska. Dodatkowo spełnione zostaną, stawiane coraz wyżej wymagania medyczne, techniczne i sanitarne. Pozwoli to na prowadzenie rehabilitacji w doskonałych warunkach na miarę obecnych wymagań i oczekiwań pacjentów. Planowana inwestycja jest spełnieniem wizji śp. Henryka Horzelskiego byłego dyrektora „Sanatorium”, który w latach 70 poprzedniego wieku miał już przygotowane plany pod rozbudowę ośrodka w Kochcicach.  

W uroczystości podpisania listu intencyjnego wzięli udział także: Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Kałuża, Wójt Gminy Kochanowice Pan Ireneusz Czech, Dyrektor Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowego w Piekarach Śląskich Pani Elżbieta Jabłońska oraz licznie zgromadzeni Radni Sejmiku Województwa Śląskiego - to dzięki ich przychylności zadanie wyartykułowane w liście zostanie wkrótce wprowadzone do budżetu Województwa Śląskiego. 

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu