List intencyjny w sprawie szpitala w Kochcicach

List intencyjny w sprawie szpitala w Kochcicach

1 września 2022, godz. 13:50
inf. pras. Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona
Udostępnij: Kopiuj link

W środę 31 sierpnia w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy nowych obiektów Szpitala Rehabilitacyjnego w Kochcicach. Zamieszczamy informację prasową nadełsaną przez Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona:

Jest to bezprecedensowa inwestycja, której w Powiecie Lublinieckim nie było od lat. Inicjatorem i orędownikiem rozwoju Kochcic jest Andrzej Gawron Poseł Ziemi Lublinieckiej, który w swoim wystąpieniu podkreślał doskonałą współpracę z Zarządem Województwa Śląskiego na czele z Panem Marszałkiem Jakubem Chełstowskim.

- To dobra wola zarządu województwa i Pana Marszałka pozwoliły na ratowanie i dalszy rozwój naszego Kochcickiego „Sanatorium”. Cieszę się, że mogłem zainicjować pierwszą wizytę Pana Marszałka w Kochcicach, deklaruję dalsze pełne wsparcie dla rozwoju ośrodka – dodał Poseł Ziemi Lublinieckiej.  

Wszystkie strony porozumienia zadeklarowały, że będą działać w celu wybudowania w Kochcicach nowych, nowoczesnych pawilonów szpitala rehabilitacyjnego. To rozwiązanie zapewni możliwość rehabilitacji mieszańcom Ziemi Lublinieckiej jak i północnej części Górnego Śląska. Dodatkowo spełnione zostaną, stawiane coraz wyżej wymagania medyczne, techniczne i sanitarne. Pozwoli to na prowadzenie rehabilitacji w doskonałych warunkach na miarę obecnych wymagań i oczekiwań pacjentów. Planowana inwestycja jest spełnieniem wizji śp. Henryka Horzelskiego byłego dyrektora „Sanatorium”, który w latach 70 poprzedniego wieku miał już przygotowane plany pod rozbudowę ośrodka w Kochcicach.  

W uroczystości podpisania listu intencyjnego wzięli udział także: Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Kałuża, Wójt Gminy Kochanowice Pan Ireneusz Czech, Dyrektor Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowego w Piekarach Śląskich Pani Elżbieta Jabłońska oraz licznie zgromadzeni Radni Sejmiku Województwa Śląskiego - to dzięki ich przychylności zadanie wyartykułowane w liście zostanie wkrótce wprowadzone do budżetu Województwa Śląskiego. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu