Narodowe Czytanie 2022 w Lubitece [ZDJĘCIA]

Narodowe Czytanie 2022 w Lubitece [ZDJĘCIA]

5 września 2022, godz. 8:03
L-c.info
Udostępnij: Kopiuj link

W sobotę 3 września na tarasie Lubiteki w Lublińcu odbyła się kolejna, 11-sta edycja Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji organizowanej pod patronatem Prezydenta RP.

Przedstawiciele Władz Miasta i Powiatu, bibliotekarze oraz nauczyciele z zaangażowaniem czytali „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza - tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Czas przybyłym gościom umilał koncert muzyczny „Nutka romantyzmu” w wykonaniu PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych. W czasie imprezy prowadzone były warsztaty rękodzielnicze dla dzieci z rodzicami i młodzieży, animacje dla dzieci, czy też zajęcia z kodowania dla najmłodszych – „Z Mickiewiczem kodujemy, jego bajki poznajemy”. Można było skorzystać również z romantycznej fotobudki. Dużym zainteresowaniem cieszył się także kącik wymiany książek.

Narodowe Czytanie 2022 już za nami. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego każdy znalazł coś dla siebie. Już w przyszłym roku kolejna edycja tej akcji – lekturą będzie powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

W galerii zamieszczamy zdjęcia.

Galeria: Narodowe Czytanie 2022

Narodowe Czytanie 2022 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu Narodowe Czytanie 2022 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu Narodowe Czytanie 2022 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu Narodowe Czytanie 2022 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu Narodowe Czytanie 2022 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu