W MDK-u odbył się wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lubaszki [ZDJĘCIA]

W MDK-u odbył się wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lubaszki [ZDJĘCIA]

5 września 2022, godz. 12:44
L-c.info
Udostępnij: Kopiuj link

Tomasz Lubaszka – urodzony w Lublińcu wybitny artysta, którego prezentacji obrazów nie mogło zabraknąć w jubileuszowym roku 750-lecia Miasta. W niedzielę 4 września, w trakcie Jarmarku Rękodzieła, odbył się wernisaż jego wystawy. Prace można podziwiać w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

Tomasz Lubaszka urodził się w Lublińcu i tu ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Następnie odbył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. W 1985 roku uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Wincentego Maszkowskiego. W latach 1984-1986 pracował w macierzystej uczelni na stanowisku asystenta. Na swoim koncie ma ponad sto wystaw indywidualnych, udział w 120 wystawach zbiorowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia. 

Artysta prezentował również swoje prace zagranicą, m.in. w Belgii, Holandii i Niemczech. W jego obrazach często pojawiają się takie symbole jak: menhir, stożek, trójkąt, ikona, piramida, totem, katedra, megalit – można to zobaczyć oglądając wystawę w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy oraz do obejrzenia naszej fotorelacji z wernisażu.

Galeria: Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lubaszki

Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lubaszki w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lubaszki w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lubaszki w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lubaszki w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lubaszki w holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu