Wakacje nad wodą w powiecie lublinieckim. Czy minęły bezpiecznie?

Wakacje nad wodą w powiecie lublinieckim. Czy minęły bezpiecznie?

6 września 2022, godz. 8:23
L-c.info, KGP
Udostępnij: Kopiuj link

Okres wakacyjny już za nami, a od kilku dni dzieci i młodzież uczęszczają na zajęcia do szkoły. Warto jednak jeszcze zastanowić się, czy czas spędzony nad wodą w powiecie lublinieckim minął bezpiecznie? Na szczęście tak.

Jak informuje nas asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, okres wakacyjny na terenie powiatu lublinieckiego był spokojny, nie odnotowano żadnych zdarzeń na terenach wodnych i przywodnych. Przez całe wakacje dzielnicowi kontrolowali zbiorniki wodne i dzikie kąpieliska na terenie powiatu lublinieckiego, oraz prowadzili wraz z profilaktykiem spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na terenie powiatu lublinieckiego poświęcone bezpieczeństwu.

Podobną sytuację mieliśmy rok temu, wtedy także w powiecie lublinieckim nie odnotowano utonięć. Jednocześnie nie było żadnych interwencji policji na terenach wodnych.

Sprawa bezpieczeństwa nad wodą wygląda jednak inaczej na terenie kraju. W Polsce odnotowano łącznie 168 utonięć osób, tj. o 1 osobę więcej niż w sezonie wakacyjnym 2021 roku i o 42 mniej niż w roku 2020 – podaje Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu