Podsumowanie wakacji w Lubitece [ZDJĘCIA]

Podsumowanie wakacji w Lubitece [ZDJĘCIA]

7 września 2022, godz. 8:01
źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Pozostając jeszcze w wakacyjnym klimacie: Lubiteka podsumowała swój letni cykl zajęć. W tym czasie odbywały się różnorodne spotkania i warsztaty które przyciągnęły wielu uczestników. 

Wakacje za nami, a wraz z nimi cykl spotkań pod hasłem Lublinieckie Fanaberie w Bibliotece. Różnorodność zajęć w Lubitece i Filii nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu, sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a o nudzie nie mogło być mowy. 

Uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne, kształtować twórczą osobowość i kreatywność, a przede wszystkim czerpać radość z tworzenia. Nożyczki, pędzelki, kleje, farby, pastele, nici, igły, brokaty, plus niezwykła wyobraźnia – to wszystko z pewnością pomagało podczas warsztatów rękodzielniczych i plastycznych prowadzonych przez Ewę Chrobok, Czesławę Włukę, Dorotę Kucharczyk oraz bibliotekarki. 

Uczestnicy spotkań wykonali m.in.: letnie breloczki, mapę skarbów, magiczną lunetę, portret kubistyczny, budowle świata ze słomek, aluminiowe drzewka, czy kartonowe postacie do teatrzyku. Dzieci poznały niekonwencjonalne techniki plastyczne oraz miały możliwość eksperymentowania z różnorodnymi materiałami. 

Powstawały dzieła niepowtarzalne, unikatowe i bardzo kolorowe – informuje Lubiteka.

Biblioteka włączyła się również w Miejski Projekt Streetworkingowy - Lubliniec Miasto Dobrych Emocji, podczas którego odbyły się warsztaty rękodzielnicze i plastyczne: „Podwodne królestwo”, „Ozdoba ścienna z recyklingu”, „Papierowe fantazje” oraz „Żółwik z recyklingu”. Zorganizowano 43 spotkania w z udziałem 862 dzieci. 

To koniec naszych wspólnych wakacyjnych zajęć, które z pewnością pozostaną w pamięci uczestników na długi czas. Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić. Nie zwalniamy tempa i zapraszamy na nowe spotkania, zajęcia, warsztaty i imprezy – zaprasza lubliniecka biblioteka.

Galeria: Podsumowanie wakacji w Lubitece

Uczestnicy wakacyjnych zajęć w Lubitece. Zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Uczestnicy wakacyjnych zajęć w Lubitece. Zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Uczestnicy wakacyjnych zajęć w Lubitece. Zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Uczestnicy wakacyjnych zajęć w Lubitece. Zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Uczestnicy wakacyjnych zajęć w Lubitece. Zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu