Samoobsługowa stacja naprawy rowerów przy „Trasie Zająca”? Czemu nie?

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów przy „Trasie Zająca”?

8 września 2022, godz. 9:47
źródło: BIP UM Lubliniec, L-c.info
Udostępnij: Kopiuj link

Radni Rady Miejskiej w Lublińcu, Iwona Janic i Adam Richter, zwrócili się w interpelacji do Burmistrza Lublińca Edwarda Maniury z prośbą o zakup i montaż samoobsługowej stacji naprawy rowerów. Ta miałaby się znaleźć przy „Trasie Zająca” (ul. Myśliwska 1) w kierunku dzielnicy Kokotek. Burmistrz uważa to za dobry pomysł.

Miasto Lubliniec jest organizatorem wielu tras rowerowych na terenie naszego miasta i z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców i turystów turystyką rowerową stacja naprawcza w tym miejscu jest niezbędna. Proszę o rozważenie montażu takich stacji również w innych miejscach Lublińca – piszą Radni w interpelacji.

Wnioskowana propozycja jest dobrym pomysłem. Sądzę, że montaż stacji naprawy rowerów w wymienionym miejscu będzie możliwy w IV kwartale br. po dokonaniu analizy wydatków budżetowych przewidzianych na 2022 rok – pisze w odpowiedzi na interpelację Burmistrz Edward Maniura.

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów to ogólnodostępne urządzenie przystosowane do naprawy jednośladów. Znajdują się w niej narzędzia, które w szybki i intuicyjny sposób wspomagają rowerzystę w naprawie drobnych usterek, takich jak dokręcanie śrub, czy pompowanie dętek.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu