Za nami V Międzygminna Spartakiada „Florek 2022” [ZDJĘCIA]

Za nami V Międzygminna Spartakiada „Florek 2022” [ZDJĘCIA]

12 września 2022, godz. 9:17
L-c.info
Udostępnij: Kopiuj link

W sobotę 10 września na boisku sportowym w Sierakowie Śląskim odbyła się V Międzygminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Florek 2022”. Uczestnicy startowali w czterech różnych konkurencjach. Oprócz zawodów, nie zabrakło także innych atrakcji. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

W zawodach wystartowały reprezentacje gmin: Kochanowice (MDP z OSP Kochcice), Herby (MDP z Kaliny) , Woźniki (MDP z OSP Psary), Koszęcin (MDP z Ochotnicza Straż Pożarna Rusinowice oraz OSP Sadów), Ciasna (MDP z OSP KSRG Sieraków Śląski), Lubliniec (MDP z OSP Lubliniec), Pawonków (MDP z OSP KSRG Łagiewniki Wielkie)

Wydarzenie rozpoczęło się od części oficjalnej oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie 7 młodzieżowych reprezentacji strażackich gmin powiatu lublinieckiego rozpoczęło rywalizację w czterech różnych konkurencjach, które sprawdzały ich umiejętności oraz wiedzę. 

Pierwszą konkurencją był slalom między tyczkami z oczami zasłoniętymi maseczką. Ten etap wymagał zgrania i skupienia między osobami na torze, a kapitanem, który wydawał polecenia i podpowiadał, gdzie się kierować. 

Druga konkurencja to typowy tor przeszkód, na który składał się slalom między tyczkami, przejście przez tunel oraz lanie wodą do celu. Dodatkowo uczestnicy musieli umieć nazwać i rozmieścić w odpowiednim miejscu rozrzucony na ziemi sprzęt strażacki.

Następnym etapem było napełnianie hydronetki wodą oraz lanie do celu. Duże zainteresowanie wzbudziła także ostatnia konkurencja – strzelanie do tarczy z wiatrówki. 

Podium prezentuje się następująco: 

  • 1. miejsce – Gmina Ciasna reprezentowana przez MDP Sieraków Śląski,
  • 2. miejsce – Gmina Pawonków reprezentowana przez MDP Łagiewniki Wielkie,
  • 3. miejsce – Gmina Woźniki reprezentowana przez MDP Psary

Zawody były okazją dla młodych członków drużyn pożarniczych z gmin powiatu lublinieckiego do sprawdzenia swoich umiejętności. Być może w przyszłości to oni wspomogą swoich starszych kolegów w prawdziwych akcjach strażackich.

Organizatorzy i patraoni wydarzenia: Wójt Gminy Ciasna Zdzisław Kulej, OSP  Sieraków Śląśki, Poseł Ziemi Lublinieckiej Andrzej Gawron.

Galeria: V Międzygminna Spartakiada Drużyn Pożarniczych Florek 2022

V Międzygminna Spartakiada Drużyn Pożarniczych Florek 2022 V Międzygminna Spartakiada Drużyn Pożarniczych Florek 2022 V Międzygminna Spartakiada Drużyn Pożarniczych Florek 2022 V Międzygminna Spartakiada Drużyn Pożarniczych Florek 2022 V Międzygminna Spartakiada Drużyn Pożarniczych Florek 2022
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu