Mieszkanka gminy Woźniki wyszła na grzyby i zaginęła. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie

Mieszkanka gminy Woźniki wyszła na grzyby i zaginęła. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie

16 września 2022, godz. 12:14
źródło: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci wraz z innymi służbami prowadzili 15 września poszukiwania zaginionej kobiety. O tym, że 89-latka wyszła na grzyby i nie powróciła do miejsca zamieszkania, mundurowych powiadomiła zaniepokojona rodzina. Policjantów i strażaków wspierały specjalnie wyszkolone psy tropiące Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z OSP Solarnia. Akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Seniorka cała i zdrowa została odnaleziona w lesie kilka kilometrów od swojego domu.
 

W czwartek 15 września w godzinach wieczornych dyżurny lublinieckiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 89-letniej mieszkanki gminy Woźniki. Według zgłoszenia rodziny seniorka wyszła ze swojego domu do pobliskiego lasu i od kilku godzin nie dawała znaku życia, ani też nie powróciła do miejsca zamieszkania. Zaniepokojona rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę, a następnie powiadomiła służby. Niestety kobieta nie miała ze sobą telefonu komórkowego, a jej stan zdrowia i panujące tego dnia warunki atmosferyczne stanowiły zagrożenie dla jej zdrowia i życia.

We wskazany rejon natychmiast zostali skierowani mundurowi z Komisariatu Policji w Woźnikach, których wsparli dodatkowi policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, strażacy z OSP Woźniki, JRG Lubliniec oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP Solarnia, w której skład wchodzą ratownicy z psami wyszkolonymi w poszukiwaniu osób. Dzięki ratownikom poruszającym się quadem, możliwe było także spenetrowanie większej części terenu w krótszym czasie.

W trakcie poszukiwań szczegółowo sprawdzane były wszystkie drogi i dukty leśne, a także trudno dostępne miejsca w rejonie domu zaginionej. Dodatkowo o akcji poszukiwawczej powiadomione zostały sąsiednie jednostki Policji. Zakrojona na dużą skalę akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Krótko przed północą kobieta została odnaleziona przez psa z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Następnie cała i zdrowa 89-latka trafiła pod opiekę przybyłej na miejsce załogi karetki pogotowia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu