Modernizm w przekładzie – międzynarodowa konferencja naukowa w Lublińcu

Modernizm w przekładzie – międzynarodowa konferencja naukowa w Lublińcu

21 września 2022, godz. 13:44
źródło: Modernizm w przekładzie, Uniwersytet Śląski
Udostępnij: Kopiuj link

W dniach 28-30 września 2022 r. odbędzie się w Lublińcu międzynarodowa konferencja naukowa dofinansowana z programu „Doskonała nauka” Ministra Edukacji i Nauki na temat: Modernizm w przekładzie. Będą jej towarzyszyły wydarzenia skierowane do mieszkańców Lublińca: projekcja chorwackiego filmu i spotkanie z jego reżyserem oraz wykłady w Lubitece (kliknij w linki, aby zapoznać się ze szczegółami). 

Jak informują organizatorzy, celem konferencji jest konfrontacja rożnych sposobów rozumienia i teoretyzowania nowoczesności w przekładzie oraz różnorodnych modernistycznych praktyk przekładowych. Organizatorzy mają nadzieję, że rozpoznania płynące z badań nad modernizmami w literaturach wschodnio-, środkowo- i południowoeuropejskich pozwolą zrównoważyć i zrewidować dotychczasową charakterystykę przekładu modernistycznego z perspektywy modernizmu angloamerykańskiego.

W wydarzeniu wezmą udział naukowcy z kraju i z zagranicy z czternastu ośrodków akademickich i instytucji badawczych: Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu w Lublanie, Uniwersytetu w Osijeku, Uniwersytetu w Rijece, Uniwersytetu w Zadarze, Uniwersytetu w Zagrzebiu, Instytutu Literatury i Sztuki w Belgradzie, Zakładu Leksykograficznego w Zagrzebiu.

Program konferencji dostępny jest na stronie https://modernizm.us.edu.pl/pl/program-konferencji/

źr. nadesłane: UŚ Katowice

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu