Kiedy rozpoczną się wypłaty dodatków węglowych w Lublińcu?

Już wkrótce rozpoczną się wypłaty dodatków węglowych w Lublińcu. Gmina otrzymała środki

22 września 2022, godz. 12:05
L-c.info, zdj. ilustr.: Pixabay/pexels.com
Udostępnij: Kopiuj link

Wypłaty dodatku węglowego miały ruszyć w tygodniu po 19 września. Gminy w Polsce informowały jednak o braku środków na realizację tego zadania. W dniu 21 września Wojewoda Śląski przekazał, że pieniądze zostały przelane na rachunki bankowe samorządów. Jak udało nam się dowiedzieć, wypłata dodatków węglowych w Lublińcu ruszy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. 

- Wypłata dodatków węglowych jest zadaniem zleconym gminie i jego realizacja jest uzależniona od przekazania środków na wypłatę przez Wojewodę Śląskiego. Zapotrzebowanie na środki na wypłatę dodatków węglowych zostało przez Gminę Lubliniec złożone w wymaganym przez Wojewodę Śląskiego terminie – informuje Aleksandra Kowalczyk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu.

Jak dodaje Dyrektor MOPS Lubliniec, wypłaty dodatku mają ruszyć już niedługo:

- Do dnia 21.09.2022 roku wpłynęło 2449 wniosków. W dniu dzisiejszym Gmina Lubliniec otrzymała pierwsze środki na realizację w/w zadania. Wypłata dodatków węglowych rozpocznie się niezwłocznie po zweryfikowaniu wniosków, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Informację o przelaniu pieniędzy na rachunki bankowe samorządów przekazał także 21 września Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek:

Przed 21 września Gminy informowały jednak, że środki na realizację zadania nie zostały jeszcze przekazane. Taką informację zamieszczono kilka dni temu m.in. na stronie UG Boronów:

Wypłata dodatków węglowych jest zadaniem zleconym Gminie Boronów i jego realizacja jest uzależniona od otrzymania środków od Wojewody Śląskiego. Gmina Boronów złożyła zapotrzebowanie na w/w środki w określonym przez Wojewodę terminie, jednak do dnia dzisiejszego ich nie otrzymała, co uniemożliwia realizację wypłat dodatków węglowych. Wydanie informacji oraz wypłata dodatków węglowych nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków na realizację zadania oraz przyjęciu ich do planu finansowego”. Szczegóły >TUTAJ<.

O otrzymaniu przez Miasto Lubliniec środków na wypłaty dodatku węglowego poinformował także Burmistrz Edward Maniura podczas trwającej w dniu 22 września sesji Rady Miejskiej.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. Szczegóły >TUTAJ<.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu