Wędrując ku koronie – spotkanie z Agnieszką Mazur

Wędrując ku koronie – spotkanie z Agnieszką Mazur

28 września 2022, godz. 11:58
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

W poniedziałkowy poranek 26 września Lubitekę odwiedzili uczniowie lublinieckich szkół podstawowych i Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, by uczestniczyć w spotkaniu z Agnieszką Mazur, przewodnikiem beskidzkim oraz autorką książki „ Wędrując ku Koronie”. 

Zaproszony gość opowiedział o swojej życiowej pasji i przygodzie, jaką było zdobywanie Korony Gór Polski. Owocem jej miłości do gór jest autorska książka "Wędrując ku koronie", w której opisuje swoje przeżycia oraz przytacza różne legendy i ciekawostki. 

zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Jako przewodnik beskidzki podpowiedziała przyszłym zdobywcom, jakimi drogami warto zdobyć dany szczyt, przedstawiła walory danych pasm górskich oraz opowiedziała o dodatkowych atrakcjach - nie zawsze trzeba się skupiać tylko na samym szczycie. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć wiele zdjęć z górskich wypraw pani Agnieszki (nie tylko tych ściśle związanych z Koroną Gór Polski) oraz zobaczyć parę filmów - m.in. pokazujących warunki w jakich zdobywała Skrzyczne czy widoki z Dachu Polski. 

zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Na zakończenie spotkania była możliwość zakupienia książki i zdobycia autografu autorki. Było to owocne spotkanie, na którym przybliżono malownicze panoramy polskich gór, a autorka przekazała cenne osobiste doświadczenia z górskich szlaków.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu