Nielegalne automaty do gier w Herbach

Nielegalne automaty do gier w Herbach

28 września 2022, godz. 18:58
źródło: KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Wspólne działania lublinieckich policjantów i funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach (KAS) doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych w Herbach. Poniżej relacja Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu:

"Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon gier, który działał w miejscowości Herby. W trakcie akcji mundurowi zabezpieczyli 4 automaty służące do gier hazardowych oraz gotówkę. Maszyny trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którego funkcjonariusze prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. Jak się okazało, na wszystkich zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty."

Komentarze

J
Jakub g 29 września 2022, godz. 13:33
Zgłoś
Wspomienia

Ten dzień pozostanie w mojej pamięci na zawsze

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu