Otwarcie wystawy poświęconej Edycie Stein na małym Rynku [ZDJĘCIA]

Otwarcie wystawy poświęconej Edycie Stein [ZDJĘCIA]

6 października 2022, godz. 13:13
L-c.info
Udostępnij: Kopiuj link

Na placu Kopernika w Lublińcu odbył się wernisaż wystawy „Edyta Stein – wielkość w codzienności”. Składa się ona z niewielkich „przystanków” tworzących ścieżkę z etapami z życia Świętej.

W czwartek 6 października o godz. 11.00 mały Rynek w Lublińcu zgromadził wiele osób, które przybyły uczestniczyć w otwarciu wystawy. Wśród nich byli m.in. przedstawiciele miasta Lublińca i instytucji kultury, goście z Wrocławia oraz uczniowie lublinieckich szkół. Była to okazja, aby bliżej poznać historię Edyty Stein.

W wernisażu brała również udział dr Anna Siemieniec – współautorka wystawy. Jak podkreśliła, ekspozycja ma pokazać Edytę Stein jako normalną kobietę wykonującą codzienne, zwykłe czynności. Po części oficjalnej doktor oprowadziła chętne osoby po wystawie.

Wystawę udostępniło miasto Wrocław. Była ona przygotowana w ramach obchodów Roku Edyty Stein. Teraz stanęła w Lublińcu.

Galeria: Wernisaż wystawy „Edyta Stein – wielkość w codzienności”

Wernisaż wystawy „Edyta Stein – wielkość w codzienności” Wernisaż wystawy „Edyta Stein – wielkość w codzienności” Wernisaż wystawy „Edyta Stein – wielkość w codzienności” Wernisaż wystawy „Edyta Stein – wielkość w codzienności” Wernisaż wystawy „Edyta Stein – wielkość w codzienności”
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu