Reklama Lubliniec Info
Burzliwe obrady jury w MDK Lubliniec

Burzliwe obrady jury w MDK Lubliniec

10 października 2022, godz. 9:51
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W środę 5 października w Miejskim Domu Kultury miały miejsce obrady jury. Wyłoniono zwycięzców w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Uliczki, kamieniczki, zakamarki”. Decyzja nie była łatwa.

Za nami burzliwe obrady jury. W jego składzie znaleźli się lublinieccy malarze: Tomasz Lubaszka i Aleksandra Herbowska-Matera oraz graficzki: Martyna Gadaszewska i Monika Klimza-Gryc.

Jury nie miało łatwego zadania. Do Miejskiego Domu Kultury wpłynęło ponad 600 prac! Każda z nich zachwycała kolorem, wykonaniem lub kompozycją. Wysoki poziom zauważono zwłaszcza w młodszych grupach wiekowych. Tu wybór był najtrudniejszy.

- Każdy konkurs stanowi kłopot dla jurorów, bo prac jest więcej niż nagród. W dodatku jurorzy kierują się swoimi preferencjami – stwierdził Tomasz Lubaszka.

- Mamy zupełnie różną wrażliwość. Jedni zwracają uwagę na walory malarskie, inni na graficzne. Cieszymy się więc, że grono jury jest szersze – dodała Aleksandra Herbowska-Matera.

Do konkursu zaproszeni zostali twórcy z całej Polski, aby pokazali swoje ulubione miejsca - te, które wyróżniają się nietuzinkową architekturą lub są po prostu bliskie ich sercom. Zadaniem konkursu było rozbudzanie miłości i pasji do własnej „małej ojczyzny”, a także świętowanie 750-lecia Lublińca.

zdj. nadesłane: MDK Lubliniec

- Dziękujemy za Wasze piękne prace oraz że tak licznie wzięliście udział w naszym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Uliczki, kamieniczki, zakamarki”. To dla nas wielka radość! – napisała Agata Woźniak-Rybka.

27 października o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. Artyści MDK zabiorą nas również w muzyczną podróż po Lublińcu. Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury! 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu