Z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego odbyło się seminarium szkoleniowe

Z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego odbyło się seminarium szkoleniowe

12 października 2022, godz. 10:43
inf. pras. MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie zorganizowali seminarium szkoleniowe pt. „Wdzięczni za ciało, wdzięczni za życie”, które odbyło się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. 

Uczestnikami seminarium byli przedstawiciele lokalnych instytucji, w tym pracownicy socjalni, pedagodzy szkolni, psycholodzy, kuratorzy sądowi, funkcjonariusze policji.

zdj. nadesłane: MOPS Lubliniec

Szkolenie prowadziła psycholog Sabina Lasok-Chwiedoruk – certyfikowany specjalista i superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, praktyk w obszarze psychotraumatologii i nadużyć seksualnych. Podczas seminarium omówiono m. in. przyczyny środowiskowe, rodzinne i osobiste samookaleczania oraz możliwości interweniowania wobec zachowań autoagresywnych i suicydalnych prezentowanych przez adolescentów.

zdj. nadesłane: MOPS Lubliniec

Prowadząca dała uczestnikom wskazówki jak przeciwdziałać samobójstwom, oceniać ryzyko, rozpoznawać objawy, interweniować i prowadzić terapię. Seminarium szkoleniowe było ważnym źródłem wiedzy i cennych rad praktycznych dla przedstawicieli służb, które, na co dzień pracują z dziećmi 
i młodzieżą.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu