Wielki finał konkursu „Uliczki kamieniczki, zakamarki” już wkrótce

Wielki finał konkursu „Uliczki kamieniczki, zakamarki” już wkrótce

17 października 2022, godz. 13:40
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W czwartek 27 października o godz. 17.00 nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Uliczki, kamieniczki, zakamarki”. Zwycięskie i wyróżnione prace będzie można zobaczyć w holu Miejskiego Domu Kultury. Wernisaż uświetni koncert w wykonaniu artystów MDK.

Spośród ponad 600 nadesłanych prac jury musiało wybrać te najlepsze. Kto został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Uliczki, kamieniczki, zakamarki”, dowiemy się 27 października o godz. 17.00. Ogłoszeniu wyników towarzyszyć będzie wernisaż wystawy pokonkursowej. Nagrodzone i wyróżnione prace zawisną w holu Miejskiego Domu Kultury. 

Konkurs zainspirował instruktorów MDK oraz ich podopiecznych do stworzenia wyjątkowego widowiska muzycznego: „Uliczki, kamieniczki, zakamarki”. Zobaczymy w nim dzieci i młodzież uczęszczającą na zajęcia do Studia Wokalnego, które prowadzą trzy wspaniałe instruktorki i wokalistki: Katarzyna Suchara, Karolina Wieczorek i Magdalena Schlagner. Nie zabraknie również tancerzy - podopiecznych Katarzyny Koszczyk i Damiana Knopa. Artyści zabiorą publiczność na spacer po Lublińcu. Będzie to wyjątkowe, kolorowe widowisko muzyczne, opowiadające o naszym mieście w nietuzinkowy sposób - za pomocą piosenek i tańca. Pojawią różne style muzyczne od hip-hopu, przez jazz, piosenki z przedszkola, po klasykę Władysława Szpilmana. Finałem koncertu będzie wspólne zaśpiewanie piosenki „Moje miasto” stworzonej z okazji jubileuszu 750-lecia Lublińca. 

- Istotą koncertu jest pokazanie piękna każdego miasta, w którym przyszło nam żyć. Jeśli tylko potrafimy znaleźć takie miejsce, które lubimy i w którym dobrze się czujemy, wówczas staje się ono naszym prawdziwym domem – powiedziała Katarzyna Suchara.

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury. 

plakat: MDK Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu