Zostań Młodzieżowym Radnym Miasta Lublińca. Można zgłaszać kandydatury

Zostań Młodzieżowym Radnym Miasta Lublińca. Można zgłaszać kandydatury

20 października 2022, godz. 13:44
Źródło: UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Urząd Miejski w Lublińcu zaprasza młodych i aktywnych mieszkańców Lublińca do zgłaszania kandydatur do Młodzieżowej Rady Miasta Lublińca kadencji 2022-2024. Zgłoszenia są przyjmowane do 24 października.

Młodzieżowym Radnym może zostać każda osoba, będąca mieszkańcem Lublińca (nie trzeba być zameldowanym), posiadająca status ucznia lub studenta, która w dniu wyborów ukończyła 13 lat, a nie ukończyła 21 lat. Nie może natomiast kandydować uczeń/student zawieszony w prawach lub uczeń, który otrzymał naganną lub nieodpowiednią ocenę z zachowania (śródroczną lub roczną) ustaloną w szkole lub uczeń/student, który został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

Czynne i bierne prawo wyborcze w wyborach do Młodzieżowej Rady przysługuje również osobom zamieszkałym na terenie miasta Lublińca uczącym się w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i uczelniach wyższych poza Lublińcem.

Jak zgłosić kandydaturę?

Kandydatury zgłaszać można w terminie do dnia 24 października 2022 r.

Kandydat na Radnego może zgłosić się sam lub może zostać zgłoszony przez grupę co najmniej 10 wyborców posiadających czynne prawo wyborcze do Młodzieżowej Rady.

Czynne prawo wyborcze do Młodzieżowej Rady przysługuje osobie, która spełnia łącznie następujące warunki:

  1. posiada status ucznia lub studenta;
  2. jest mieszkańcem Lublińca (nie trzeba być zameldowanym);
  3. w dniu wyborów ukończyła 13 lat, a nie ukończyła 21 lat.

Potrzebne do zgłoszenia kandydatury dokumenty znajdują się >TUTAJ<. Lista poparcia jest częścią formularza zgłoszeniowego. Wystarczy zebrać 10 podpisów.

Zgłoszenia kandydatów dokonuje się na formularzu zgłoszeniowym (załącznik Nr 2) wraz ze wzorem oświadczenia (załącznik Nr 3, a w przypadku niepełnoletniego ucznia/studenta dodatkowo załącznik Nr 4). Formularze są dostępne również w Urzędzie Miejskim w Lublińcu, w szkołach/zespołach szkół funkcjonujących na terenie Miasta Lublińca.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy z listą poparcia (załącznik Nr 2) wraz ze wzorem oświadczenia (załącznik Nr 3, a w przypadku niepełnoletniego ucznia/studenta dodatkowo załącznik Nr 4) przyjmuje Komisja Wyborcza za pośrednictwem dziennika podawczego w Urzędzie Miejskim w Lublińcu (parter budynku) przy ul. Paderewskiego 5, od poniedziałku do piątku, w godz. pracy urzędu lub drogą elektroniczną – skan wypełnionych dokumentów należy przesłać na adres e-mail: ngo6@lubliniec.pl.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się 10 listopada w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, w godzinach 10:00 – 18:00.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu