Gospelsi wystąpili z Ghost Note w Oleśnie [ZDJĘCIA]

Gospelsi wystąpili z Ghost Note w Oleśnie [ZDJĘCIA]

24 października 2022, godz. 14:23
inf. pras. MDK Lubliniec / zdj. Mirosław Dedyk, nadesłane: MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Podczas XXI Festiwalu Jazzobranie, który odbył się 19 października 2022 roku w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie, wystąpił jazzowo-funkowy zespół rodem z USA - Ghost Note. Obok gwiazd na scenie w wielkim finale stanęli: oleski Wind Band, uczniowie MSMR i działający przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu zespół Gospelsi. 

Festiwal Jazzobranie to jedna z największych imprez odbywająca się w Oleśnie. Jego pomysłodawcą jest dr Korneliusz Wiatr, dyrektor Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie oraz  założyciel, kierownik muzyczny i dyrygent oleskiego Wind Bandu. Jazzobranie to jedyny festiwal na świecie, na którym światowe gwiazdy grają na scenie razem z młodymi uczniami szkoły muzycznej. W tym roku gwiazdą wieczoru był ośmioosobowy zespól rodem z USA, Ghost Note, zdobywca wielu nagród Grammy. Jego jazzowo-funkowe brzmienie inspirowane jest, m.in. wpływami Jamesa Browna, Prince'a i J Dilla. Skład zespołu tworzą: Robert Sput Searight, Devin Way, Sylvester Onyejiaka, Dominique Xavier Taplin,  Jonathan Mones, Justin McKinny, Peter Knudsen, Mackenzie Green.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, oprócz big bandu Korneliusza Wiatra i podopiecznych Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej, pojawili się Gospelsi, którzy na co dzień działają przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Ich instruktorzy to utalentowany muzyk i aranżer, Artur Tekieli oraz charyzmatyczna wokalistka i nauczyciel śpiewu, Karolina Wieczorek. Pierwsza część koncertu poświęcona była wspaniałej wokalistce, Arecie Franklin, zwanej „królową soul”, w 80. rocznicę jej urodzin, w której Gospelsi zaśpiewali piosenkę „I say a little prayer”. W wielkim finale natomiast zespoły wystąpiły na scenie razem z gwiazdą wieczoru, Ghost Note. Utwór „What a hip” rozbujał publiczność. Radosny taniec i owacje nie miały końca. 

- Dla mnie była to nieprawdopodobna dawka pozytywnej energii i przepiękna, życiowa przygoda, ale przede wszystkim muzyczna lekcja pokory – powiedziała Karolina Wieczorek, instruktor Gospelsów.

Zespół wraz z innymi muzykami miał okazje wziąć również udział w warsztatach. Festiwal jak co roku poprowadziła Katarzyna Suchara, instruktor śpiewu Studia Wokalnego MDK w Lublińcu i MSRM w Oleśnie.

- Dziękuję organizatorom za zaproszenie zespołu Gospelsi na Jazzobranie. Tegoroczny festiwal to była prawdziwa muzyczna uczta - powiedziała obecna na festiwalu Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domy Kultury w Lublińcu.

Galeria: Gospelsi wystąpili z Ghost Note w Oleśnie

zdj. Mirosław Dedyk, nadesłane: MDK Lubliniec zdj. Mirosław Dedyk, nadesłane: MDK Lubliniec zdj. Mirosław Dedyk, nadesłane: MDK Lubliniec zdj. Mirosław Dedyk, nadesłane: MDK Lubliniec zdj. Mirosław Dedyk, nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu